13 czerwca 2016

"Śląsk - kraina wielu kultur". Rusza kolejna edycja festiwalu

Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" zaprasza na XVI Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, gdzie w ramach festiwalu "Śląsk - kraina wielu kultur" w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert folklorystyczny pn. "Kultura bez granic".


Taneczno-wokalne widowisko odbędzie się w najbliższy piątek, 17 czerwca o godz. 10:30. Na scenie zobaczymy zespoły taneczne z Zawady Książęcej ("Arabeska" I, II, III i IV) oraz zespół "Karad Tancegyuttes" z Węgier. Wstęp: 5 zł.


Dzień później natomiast - już na Zamku Piastowskim w Raciborzu - znacznie więcej występów, wśród których znajdą się: "Tęcza" (I, II, III i IV), "Tęczowe Mamy", "Raciborzanie" (I, II, III i IV), Kapela "Raciborzanka" oraz "Efekt" (I, II, III i IV).

Podczas festiwalu nie zabraknie występów gości, wśród których pojawią się m. in. zespoły z: Tworkowa ("Uśmiech"), Nędzy ("Łężczok" I, II, III i IV), Marklowic ("Aplauzik"), Gliwic (Orkiestra Dęta "Sośnica") i Żor ("Wesołe Nutki"). Niemała reprezentację stanowić będą również zespoły z zagranicy. Poza wspomnianym już zespołem z Węgier, zobaczyć będzie można występy z: Serbii ("Kolo" - Melenci), Włoch (N. Piccini - Bari), Ukrainy ("Suziria"), Rumunii ("Bildegger Blaskapelle"), Słowacji (Dychovy Orchester "Povazska Bystrica") oraz z Czech (Mażoretki SVC Vitkov).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz