07 czerwca 2016

Pełen słońca Dzień Dziecka w Turzu [FOTO]

Bogato zaopatrzony bufet, występy przedszkolaków, gry i zabawy dla najmłodszych oraz pokaz akcji gaśniczej w wykonaniu strażaków z OSP Turze, a także możliwość wejścia do kabiny wozu gaśniczego to atrakcje, jakie z okazji niedawnych obchodów Dnia Dziecka zorganizowano w Turzu.


Pierwotnie festyn miał się odbyć w ubiegły piątek, jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, zabawę przeniesiono na poniedziałek, 6 czerwca. Organizatorami przedsięwzięcia była dyrekcja Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu, Rada Rodziców oraz rada sołecka. Miejscem spotkania był plac przy budynku przedszkola i świetlicy wiejskiej.


W przerwach pomiędzy zabawą na rozstawionych dmuchańcach, dzieci zaprezentowały swoje wokalne oraz recytatorskie umiejętności. Nie brakowało chętnych do pomalowania twarzy, a także stworzenia własnych dzieł na rozwiniętym arkuszu papieru.


Prawdziwa gratka na najmłodszych czekała nieco później, gdy na plac wjechał wóz strażacki z miejscowej OSP. Po zaprezentowaniu dzieciom sprzętu, przed pojazdem ustawiła się kolejka chętnych, chcących choć na chwile usiąść za kierownicą olbrzymiego wozu bojowego.


Dużym powodzeniem cieszyła się również rozdawana bezpłatnie wata cukrowa oraz popcorn. Kolejka ustawiała się również po inną gastronomię, którą można było za niewielką opłatą zakupić. Na stołach znajdowały się pyszne ciasta, kawa oraz kiełbasa, którą można było sobie upiec nad ogniskiem.


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz