18 kwietnia 2016

Miejska Biblioteka Publiczna dołączyła do usługi "Wolne Lektury"

"Wolne Lektury" to zestaw ponad 4000 tytułów, które dzięki internetowej bibliotece, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska zostały udostępnione w katalogu on-line kuźniańskiej książnicy. "Wolne Lektury" to zatem nic innego, jak dostęp do darmowych e-booków i audiobooków.Tytuły zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w komputerach (m. in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.


Dostęp do "Wolnych Lektur" jest możliwy z katalogu on-line Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kuźni Raciborskiej.

Jak to działa?

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce "Pan Tadeusz", uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z "Wolnych Lektur", który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z standardowych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, dostępne 24 godziny na dobę, przez cały rok i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

Wszystkie tytuły zamieszczone w bibliotece "Wolne Lektury" można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

oprac. BK

-------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz