15 kwietnia 2016

I Kuźniański Półmaraton Leśny: Tędy pobiegną zawodnicy [VIDEO]

Niemal 300 osób zgłosiło swoją chęć do udziału w I Kuźniańskim Półmaratonie Leśnym, który już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia odbędzie się w Kuźni Raciborskiej. Zobacz trasę, którą pobiegną zawodnicy oraz medale, jakie dla nich przygotowano. Biuro zawodów czynne od 7:30. Start o godz. 10:00.



Przypomnijmy: trasa półmaratonu przebiegać będzie traktem leśnym, szlakiem dawnego pożaru z 1992 roku. Dystans, jaki będą mieli do pokonania zawodnicy wynosi dokładnie 21 097,5 metra. Pomiaru trasy miesiąc temu dokonał Marek Tokarczyk - jeden z kilku polskich atestatorów uprawnionych do wydawania atestów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Linia startu znajdować się będzie za stadionem miejskim, na rozstaju dróg. Meta natomiast - na stadionie przy ul. Kozielskiej 30. Bieg główny poprzedzi tzw. bieg honorowy - na 1050 metrów z okazji 1050-lecia chrztu Polski.


Wśród zawodników jest blisko 30 mieszkańców naszej gminy. Na starcie pojawi się również prezydent Raciborza Mirosław Lenk, jego zastępca Wojciech Krzyżek, sekretarz Miasta Raciborza Tomasz Kaliciak, były senator i wiceminister rozwoju regionalnego w minionej kadencji Adam Zdziebło, a także ksiądz Marcin Kutek - wikariusz z parafii w Rudach.


Na wszystkich, którzy ukończą bieg będą czekać wykonane specjalnie na tę okazję medale. W sumie przygotowano ich 315. Organizację imprezy będzie wspierać Ochotnicza Straż Pożarna z terenu gminy (łącznie 36 strażaków), miejscowa policja, służby leśne, zaś miejscowa ludność, uczniowie szkół i wychowankowie MOW w Rudach udzielać się będą na trasie jako wolontariusze.


Ważna informacja dla kierowców: samochody będzie można parkować na stadionie oraz wokół niego, w parku "Dębina" i wzdłuż ul. Tartacznej.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz