02 marca 2016

Studenci UTW z Ogólnopolską Kartą Seniora [FOTO]

We wtorek, 1 marca w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyły się pierwsze w semestrze letnim zajęcia dla studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zanim rozpoczął się wykład, koordynatorka działań UTW Teresa Kowalewska wręczyła czterem nowym osobom certyfikaty potwierdzające przystąpienie do studenckiej braci. Nie był to koniec niespodzianek, bowiem drugim punktem było przekazanie każdemu studentowi (w sumie 42 osobom) Ogólnopolskich Kart Seniora, które upoważniają do zniżek u ponad 200 partnerów w całym kraju.  


W naszej gminie partnerami honorującymi Karty jest Poradnia dietetyczna "Przepis na zdrowie" Justyny Dubiel oferująca 10 % zniżki na swoje usługi oraz " Gabinet rehabilitacyjny fizjoterapia Lutra-Med" Justyny Wydry, która daje 20 % zniżki na wszystkie masaże oraz 10 % upustu na zabiegi fizykalne. Korzystając z tych zniżek będzie łatwiej seniorom poprawić swoją kondycję.


Wśród zajęć zaplanowanych na najbliższe dwa miesiące na studentów czekać będzie m. in. wykład z filozofii "Wprowadzenie do logiki praktycznej", który wygłosi dr Zbigniew Wieczorek, zajęcia plastyczne - wykonywanie ozdób świątecznych z filcu, wyjazd na basen do H2Ostróg, zajęcia komputerowe gimnastyka, wyjazd do Mysłowic na koncert zespołu Papa D. (dawniej Papa Dance) czy spotkanie grupy kulinarnej i samopomocy.


BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz