05 marca 2016

Hotel SPA Laskowo z Jankowic zaprasza na francuski wieczór

Już po raz drugi Hotel SPA Laskowo uzyskał nominację do organizacji wydarzenia Good France. W związku z tym, 21 marca w tamtejszej restauracji odbędzie się wieczór francuski (kolacja, degustacja win i serów z oprawą muzyczną w wykonaniu Łukasza Forest-Piechoty). Atrakcją wieczoru będzie Live Cooking prowadzony przez gwiazdę telewizji TVN oraz Kuchni+ Davida Gaboriaud.21 marca 2016 r. w ponad 1300 restauracjach na 5 kontynentach najlepsi szefowie kuchni oraz restauratorzy będą serwować kolację francuską.

Projekt "Goût de France / Good France" jest wspólną inicjatywą Alaina Ducasse'a, francuskiego kucharza o światowej sławie i francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego.

W ramach tej akcji szefowie kuchni z całego świata zaproponują w swoich restauracjach "menu à la française": francuski aperitif, zimna i ciepła przystawka, danie główne z ryby lub owoców morza, z mięsa lub drobiu, francuski ser, deser z czekoladą, wina i digestif (kieliszek mocniejszego alkoholu na trawienie). Jednocześnie będą mogli odwołać się do swojej narodowej tradycji kulinarnej, uwydatniając również jej zalety.


Ten dzień ma być świętem francuskiej kuchni, pełnej inwencji żywej i otwartej, a jednocześnie wiernej temu, co rozsławiło ją na świecie: połączeniu jedzenia z przyjemnością, towarzyskim spotkaniem, smakiem wyśmienitych produktów i szacunkiem dla dobrej kuchni.

Każde menu ma być świadectwem kuchni, w której stosuje się mniej tłuszczu, cukru i soli, w dbałości o zdrowe żywienie i o środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem roli warzyw.

To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promowanie francuskiej gastronomii na świecie.

Zapraszamy bardzo serdecznie 21 marca 2016 r. do Restauracji Hotelu Spa LASKOWO!

Wieczór umili oprawa muzyczna w wykonaniu Łukasza Forest-Piechoty.

Oprócz oczywistej przygody kulinarnej, postaramy się z pomocą profesjonalnego Sommeliera - firmy WINERS, krótką opowieścią wprowadzić Państwa w świat win francuskich.

Szczegółowe informacje pod nr. tel.: 600-391-900 lub (32) 74-62-900.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz