29 marca 2016

Inauguracja sezonu rajdowego w najbliższą niedzielę!

W ten weekend nie zabraknie sportowych emocji. Podczas, gdy w sobotę będziemy mieli do czynienia z rywalizacją dzieci i młodzieży w ju-jitsu sportowym, w niedzielę, 3 kwietnia na dwa odcinki specjalne wyruszą rajdowe samochody. Szczegóły poniżej.Mowa oczywiście o ósmym już Amatorskim Rajdzie Samochodowym o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska, którego organizatorem jest AMK "Ślązak". Będzie to inauguracja dorocznej imprezy, której główną nagrodą jest Mistrzostwo Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Jak informują organizatorzy, na tydzień przed rozpoczęciem sezonu do Automobilklubu "Ślązak" wpłynęło już 25 zgłoszeń ekip rajdowych. Rajd zapowiada się niezwykle interesująco, podczas którego nie zabraknie na nim ostrej walki o podium w poszczególnych kategoriach startowych.


Ciekawostką jest, że na liście zgłoszeń pojawiają się liczne załogi dosyć oddalone od naszego regionu. Na liście znajdują się załoganci ekip z takich miejscowości jak np. Głogówek, Jaworze, Gilowice, Tarnów czy też Hannover w Niemczech. Nie zabraknie również ekip z rodzimego terenu: na liście są już zawodnicy z Wodzisławia, Rybnika, Będzina, Sosnowca, Katowic, Żor, Świętochłowic czy Siemianowic, a także ze Skoczowa, Cieszyna i Drogomyśla.

W parku maszyn pojawią się na pewno Hondy, BMW, Fiaty CC i SC, Ople, Audi i wiele innych, w tym nasze ukochane "Maluchy". Baza rajdu ulokowana zostanie na parkingu przy ulicy Kościelnej (Plac Zwycięstwa), a sam rajd prowadził będzie takimi ulicami jak Górnicza, Kolejowa, Tartaczna, Browarna oraz Pod Wałem. Organizator rajdu Automobilklub Ślązak zaprasza też kibiców do zwiedzania parku serwisowego, gdzie można z bliska zobaczyć startujące rajdówki i porozmawiać z załogami, które chętnie odpowiedzą na zadane pytania.


Zwiedzanie parku serwisowego można rozpocząć od godziny 9:00, a sam rajd wystartuje o godzinie 11:00. Organizatorzy apelują do kibiców, by zachowali daleko idącą ostrożność zarówno podczas przebywania na terenie parku serwisowego, jak i na trasach rajdu oraz, by wykonywać zlecenia służb zabezpieczenia oznaczonych żółtymi koszulkami. Dodatkowo nad bezpieczeństwem rajdu czuwać będzie policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Wszelkie szczegółowe informacje możemy przeczytać na stronie rajdowka.pl

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz