07 marca 2016

Wielki sukces z gimnazjalistów z Kuźni na GO!WOS

Kilka dni temu ogłoszono wyniki szkolnego etapu Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Wśród osób, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego znalazła się Anita Brzoska (kl. III b) oraz Piotr Baron (kl. II A) z kuźniańskiego gimnazjum.To wielki sukces, biorąc pod uwagę, że to pierwsza edycja tego konkursu, w którym udział wzięło tysiące gimnazjalistów z całej Polski. Konkurs pod nazwą GO!WOS. ma zachęcić uczniów do szerszego zainteresowania tematyką lekcji wiedzy o społeczeństwie.

- Nikt nie mógł się oprzeć na wcześniejszych doświadczeniach, popróbować zeszłorocznych testów, charakter pytań był w zasadzie jedną wielką niewiadomą. Tym bardziej cieszy nas fakt, że jako jedyni w powiecie raciborskim mamy swoją reprezentację w drugim etapie - mówi z radością Arkadiusz Mróz.


Etap szkolny odbył się 14 stycznia 2016 roku. Uczniowie odpowiadali na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności, różna była też punktacja. Oficjalne wyniki zostały podane na stronie organizatora 26 lutego 2016 roku. - W tej chwili czekamy na drugi etap, który będzie miał charakter testu on-line składającego się z części eksperckiej i uczniowskiej - dodaje nauczyciel historii i wos-u.

Warunkiem podejścia do testu on-line jest jednak sporządzenie przez uczestników 5 autorskich pytań z odpowiedziami, co też gimnazjaliści już uczynili.

- Będziemy trzymać za nich kciuki 8 i 9 marca, bo właśnie wtedy Anita i Piotr będą zmagać się z testami na swoich komputerach - kończy A. Mróz.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Materiał nadesłany; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz