02 listopada 2015

Komisariat Policji po remoncie - uroczyste otwarcie [VIDEO]

W piątek, 30 października w Kuźni Raciborskiej w samo południe - po dwóch latach prac modernizacyjnych - przy dźwiękach orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - oddano do użytku budynek komisariatu policji.
Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej dołączył do ponad 40 obiektów w całym kraju, wyremontowanych już w ramach ogólnopolskiej standaryzacji jednostek. W październiku 2013 roku rozpoczęły się prace remontowe budynku komisariatu. Obejmowały one między innymi termoizolację piwnic, ocieplanie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Modernizację przeszła również strefa wejściowa. Remont kuźniańskiego komisariatu był wykonany zgodnie z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Takiej inwestycji budynek nie przechodził od początku swojego funkcjonowania. Zmieniła się nie tylko kolorystyka, ale i jego otoczenie. Pojawiły się nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym logo i tablice informacyjne. Koszt termomodernizacji obiektu wyniósł 1,2 mln zł.


Budynek uroczyście otworzył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Raciborskiego, przedstawicieli władz samorządów lokalnych oraz Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Pawła Zająca. W czasie przemówienia Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje. Podziękował też władzom gminy za wsparcie, a policjantom i pracownikom cywilnym życzył zadowolenia z nowych warunków, w jakich codziennie służą społeczeństwu.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, w swoim przemówieniu podkreślił szczególnie współpracę ze starostwem i gminą, która od wielu lat owocuje coraz to lepszym standardem jednostki i jakością jej funkcjonowania. Podziękował też wszystkim za obecność, a ponadto policjantom i pracownikom cywilnym, których zaangażowanie niezbędne było w czasie całego procesu modernizacji.

Tekst: KPP Racibórz
Video: Bartos Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz