25 października 2015

Mieszkańcy Starej Kuźni spotkali się na Kartoffelfest

W sobotę, 17 października Zarząd jednostki pomocniczej Osiedle-Stara Kuźnia zorganizował dla mieszkańców ognisko informacyjne - Kartolelfest.

Na samym początku mieszkańcy zostali zaproszeni do posadzenia drzewek i choinki, spod której co roku będzie wyjeżdżał Mikołaj. Samo ognisko zaś było okazją do omówienia spraw bieżących (m. in. tym, co już zostało zrobione, co jest w planach rady sołeckiej oraz zapoznanie się z problemami mieszkańców i wspólne zastanowienie się nad ich rozwiązaniem).


W spotkaniu udział wzięła również przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska oraz Tomasz Kostka - wiceprezes GPWiK. Miłą niespodziankę zgotował burmistrz Paweł Macha, odwiedzając nas z grupą rekonstrukcyjną. Pani Sabina została zasypana pytaniami o bezpieczeństwo, czystość i porządek w mieście. Pan Kostka natomiast zmierzył się z tematem dokończenia kanalizacji.


Relację z wykonanych przez zarząd jednostki prac zdał uczestnikom spotkania szef Starej Kuźni Bernard Kowol: A wśród zrealizowanych zadań znalazły się: montaż urządzeń zabawowych w parku "Dębina", zakup ławek i koszy na śmieci, ustawienie tablic informacyjnych (w tym tablic na wiatach przystankowych), zakup strojów dla mażoretek, zakup namiotu oraz dofinansowanie w ok. 50 % siłowni pod chmurką na osiedlu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.


W planach Zarządu jednostki pomocniczej jest: ustawienie dodatkowych tablic informacyjnych, renowacja skwerku na ulicy Klasztornej, zakup urządzeń do fitnessu w "Dębinie", a także dalsza rozbudowa placu zabaw i zakup namiotów biesiadnych.

Na koniec odbyła się wspólna degustacja upieczonych w ognisku kartofli, które popijano grzańcem.


Materiał nadesłany; oprac. BK

***

Przy okazji warto również zaznaczyć, że wczoraj (24 października) Zarząd jednostki pomocniczej Osiedle-Osiedle nr 1 przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej dokonał ustawienia ławek przy ul. Piaskowej (fot. OSP Kuźnia Raciborska).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz