19 października 2015

Gimnazjaliści z Kuźni najlepsi na 25-lecie samorządności

W tym roku mija 25 lat od momentu wprowadzenia samorządów gminnych. Z tej okazji Urząd Gminy w Kuźni Raciborskiej przygotował konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym.
Pytania opracował sekretarz Dominik Klimanek. Były one stosunkowo trudne i wymagały od uczestników m. in. dokładnej analizy tekstu ustawy o samorządach oraz wiedzy na temat historii samorządu w gminie Kuźnia Raciborska. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów: trzy osoby z gminazjum w Kuźni (Maciej Pańczuk, Piotr Baron i Adam Grzesik) oraz trójka gimnazjalistów z ZSO w Rudach (Kamila Lipińska, Marzena Czerny i Jakub Murański).Konkurs składał się z dwóch etapów:

- test pisemny
- losowo wybrane pytania w części ustnej dla trzech najlepszych uczestników wyłonionych po części pisemnej.Po pierwszym etapie kuźniańscy uczniowie zajęli pierwsze (M. Pańczuk) i drugie miejsce (P. Baron). Na trzecim miejscu uplasował się uczeń z gimnazjum w Rudach (J. Murański).Po wyjątkowo emocjonującej części ustnej, zmieniła się jedynie kolejność na dwóch pierwszych miejscach podium: Piotrek był nieco lepszy od Maćka i dlatego to on ostatecznie wygrał konkurs. Drugie miejsce dla Maćka, trzecie dla reprezentanta Rud (J. Murański).Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyli osobiście członkowie jury: przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska, burmistrz Paweł Macha, Marcin Gałuszka-Biernacki oraz organizator - Dominik Klimanek.Uczniowie gimnazjum z Kuźni przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Arkadiusza Mroza, gimnazjalistów z Rud przygotowywał natomiast dyrektor ZSO Adrian Plura.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał nadesłany, oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz