17 września 2015

Ruda "Rzeką Roku 2015"? [PLEBISCYT]

Do 29 września można głosować w internetowym plebiscycie na Rzekę Roku. Do finału przedsięwzięcia  -  razem z 11 innymi rzekami - zakwalifikowana została wypływająca z Żor, przepływająca przez Rybnik oraz Gminę Kuźnia Raciborska - Ruda.
Głosowanie na najlepszą - zdaniem internautów - rzekę, odbywa się za pośrednictwem strony internetowej. Zachęcamy do głosowania na Rudę!

Przedsięwzięcie to bardzo dobra okazja do tego, by pokazać, jaki potencjał kryje w sobie Ruda. Rzeka ta jest na tyle cennym przyrodniczo i społecznie ciekiem, rozpoznawalnym nie tylko w mieście, ale i regionie, że warto się nią pochwalić. Rzeka ma ponadto swoją ciekawą historię. To także szansa na zainteresowanie mieszkańców środowiskiem naturalnym w ich najbliższym otoczeniu, a także możliwość zaprezentowania miejsca potencjalnym turystom.

Spływ kajakowy rzeką Rudą, kwiecień 2015 (fot. B. Kozina)

W ramach przedsięwzięcia jego organizator sporządził dokumentację fotograficzną finałowych miejsc nad rzekami. Są one zaprezentowane na stronie internetowej, na której  przeprowadzany jest plebiscyt na Rzekę Roku. Zaistnienie na stronie to wartość dodana przedsięwzięcia - uczestnictwo w konkursie to nie tylko promocja samej rzeki, jej najbardziej atrakcyjnych miejsc, ale również miasta.

Zgłaszający zwycięską rzekę otrzyma prestiżową statuetkę "Rzeka Roku 2015", zaś pozostali laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy. Więcej informacji o przedsięwzięciu tutaj
cyt. za rybnik.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz