19 sierpnia 2015

"Pomarańczki" ruszyły w drogę do Częstochowy [FOTO]

19 sierpnia, kilkanaście minut po godz. 8:00 sprzed kuźniańskiej świątyni - z rowerami, wózkami, gitarami i śpiewem na ustach - wyruszyła grupa kilkudziesięciu pielgrzymów, którzy przez kilka dni maszerować będą w kierunku Częstochowy.

Hasłem tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę są słowa Jezusa zawarte w Ewangelii św. Marka: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Jest to już XXIII diecezjalna (a 369. gliwicka) pielgrzymka do Częstochowy, w której biorą udział mieszkańcy naszej gminy (wśród uczestników dało się dostrzec nie tylko mieszkańców Kuźni, ale i innych sołectw wchodzących w skład naszej gminy).


By dotrzeć do celu (na jasnogórskie wały dotrą w sobotę, 22 sierpnia), pielgrzymi muszą pokonać ponad 120 km. Ich trasa wiedzie m. in. przez Tworóg, Boronów, Aleksandrię i Blachownię. Wśród piechurów znalazło się kilkanaście osób z rowerami, którzy choć przez chwilę chcieli dotrzymać towarzystwa "pomarańczkom" (rozpoznawczy kolor naszych pątników) i dojść z nimi do Rud (skąd wrócą na dwóch kółkach z powrotem).


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz