14 maja 2015

Ratownicy medyczni przeszli nocny sprawdzian umiejętności [VIDEO]

Pomoc osobom rannym i nieprzytomnym, które ucierpiały w wyniku wypadku samochodowego oraz opieka nad grupą głuchoniemych - to scenariusz jednej z konkurencji przygotowanych dla ratowników medycznych w ramach Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym, które w środę odbyły się w Kuźni Raciborskiej.Akcja rozpoczęła się o godz. 21:00 na placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Udział w konkurencji wzięło 18 zespołów ratowniczych, wśród których znalazły się ekipy m. in. z Olsztyna, Białegostoku, Wodzisławia Śląskiego, Warszawy czy Katowic. Każdy z zespołów miał 10 minut na wykonanie tego samego zadania, które na bieżąco oceniali specjalnie do tego celu powołani sędziowie. 


Zadaniem ratowników było udzielenie pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wypadku samochodowego ("ofiary" skarżyły się na bóle klatki piersiowej, bóle nóg, część była też nieprzytomna). Dodatkowym elementem było porozumienie się i zaopiekowanie grupą - jak się okazało - głuchoniemej młodzieży, która błąkała się po okolicznym lesie.


Konkurencje zakończyły się o 3:30 nad ranem. W czwartek na ratowników będą czekać kolejne zadania w innych rejonach naszego powiatu, natomiast w piątek na raciborskim zamku odbędzie się podsumowanie Mistrzostw i wręczenie nagród.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz