18 maja 2015

Gimnazjaliści z Kuźni pojadą rowerami wzdłuż Odry

16 maja w studiu Polskiego Radia Katowice, w programie "Ligoniowe Radio", prowadzonym przez dyrektora naczelnego Polskiego Radia Katowice Henryka Grzonkę oraz redaktor Annę Musialik, wyemitowana została audycja o Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej.
Audycja związana była z promocją rozpoczynającego się 29 maja projektu "Odra - rzeka, która łączy". Nauczyciel, a zarazem koordynator projektu Wojciech Gdesz opowiadał o kuźniańskiej szkole, o współpracy z partnerską szkołą w Odry (Republika Czeska) oraz o rozpoczynającej się wyprawie.


Jej pomysł wydał się na tyle ciekawy, że jej losy śledzić będą mogli nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także wszyscy słuchacze Polskiego Radia Katowice. W połowie czerwca w kuźniańskiej szkole nagrany zostanie jeden z odcinków tej popularnej audycji.


Wyprawa rozpocznie się 29 maja, a zakończy 5 czerwca. W jej trakcie 6 młodych mieszkańców naszej gminy wspólnie z czeską młodzieżą przejedzie rowerami 912 km, od źródeł Odry aż do Bałtyku.

O szczegółach wyprawy będziemy informować na bieżąco na naszych łamach.

***

Projekt nr PL.3.22/3.3.04/15.04476 pt. Odra - rzeka, która łączy współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. Całkowity koszt projektu wynosi 13 215,52 EUR. Dofinansowanie z EFRR wynosi: 11 233,19 EUR

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz