02 marca 2015

Podróżnik Aleksander Doba opowie o swojej pasji i posprząta Rudę

23 kwietnia o godz. 9:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobą - człowiekiem, który jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk, a niedawno otrzymał tytuł Podróżnika Roku magazynu National Geographic.
Przyjazd słynnego podróżnika związany jest z odbywającym się pod koniec kwietnia sprzątaniem rzeki Rudy. W tym roku wodniacka impreza, która ma swój początek w Rybniku-Stodołach, a zakończenie w Kuźni odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia.


W Kuźni Raciborskiej, gdzie Aleksander Doba będzie gościł w czwartek, 23 kwietnia dzieciom i młodzieży, a także dorosłym opowie o swojej pasji oraz ukończonej w ubiegłym roku podróży (w dniach 5 października 2013 - 17 kwietnia 2014 A. Doba przepłynął kajakiem Atlantyk od portu w Lizbonie do portu Canaveral na Florydzie). Dwa dni później podróżnik weźmie udział we wspomnianym sprzątaniu rzeki Rudy. Po symbolicznym otwarciu rzeki z Bronisławem Pirógiem, podróżnik przepłynie wraz z innymi uczestnikami spływu do Rud.

Wstępny plan spływu dostępny TUTAJ. Więcej szczegółów niebawem.

2 komentarze:

  1. Tak się zastanawiam komu przeszkadzały komentarze w poprzedniej formie ? RITA nikomu ich nie zabraniała ! Teraz mamy pawła i zakaz komentarzy jak dawniej ! Daje to wiele do myślenia . Jak trzeba było Ricie dowalic to portal tylko kużnia robił co mógł aby tak się stało . Teraz jak się chce komuś zwrócić uwagę albo skrytykowac zakaz i nowe zasady komentowania. Cisną sie tylko dwa słowa na usta RITO WRÓĆ !!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń