22 lutego 2015

Setka tancerzy opanowała MOKSiR

W sobotę, 21 lutego po raz trzeci odbył się Otwarty Dzień Tańca. Na scenie Kuźni Kultury zaprezentowało się blisko sto osób. W grupach tanecznych, indywidualnie i w parach przedstawiono szeroki wachlarz form tanecznych.

Oprócz tancerzy ćwiczących w MOKSiR, można było podziwiać występujących przybyłych z okolicznych miejscowości. Oto plejada wykonawców: Mażoretki z "Promyka", "Promyczka", a także mini formacja "Promyczek" (MOKSiR) prowadzony przez choreografa Ilonę Świerczek.Kolejne zespoły mażoretek to "Olympia" (solo Monika Kowalska), "Olympijka" i "Olympusie" reprezentujące Siedliska, prowadzone przez instruktorkę Agatę Piec z Tworkowa.Następie, również gościnnie, tancerze tańca towarzyskiego z MDK w Raciborzu. Tańczące pary dzieci i młodzieży dały popis, prezentując m. in. sambę, rumbę, jive'a. Grupę dziecięcą prowadzi Regina Bernat, z kolei nastoletnie pary z KTT "Revia" trenują pod opieką Wioletty Cabaj.


Taniec nowoczesny przedstawiła formacja "Szał", również z MDK w Raciborzu, tańcząca pod okiem Kamili Kruszki. Jedynym przedstawicielem breakdance'a był Piotr Jaworski, który współtworzy "Specgroup". Solowy występ wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieżowej części widowni.W sportowym stylu przedstawicielki Zumby (Szkoła Tańca "Tańczymy" - instr. Nikola Kosiec) w układach fitness poprzedziły wykonujących tańce latynoamerykańskie Annę i Krzysztofa Wolnych. Wytworną choreografię opracowała Małgorzata Dziedzic z Raciborskiego Centrum Kultury.Otwarty Dzień Tańca był bogatym tanecznym prezentem dla przybyłej publiczności.

Tekst i zdjęcia: MOKSiR Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz