23 lutego 2015

Kijkarze ustanowili Rekord Guinessa

30 sierpnia ub. roku w Szymocicach odbyły się zawody nordic walking. W marszu wzięło udział ponad 1,5 tys. osób, w tym wielu mieszkańców naszej gminy. Pisaliśmy wówczas, że kijkarze ustanowili nieoficjalny Rekord Guinessa. Dziś słowo "nieoficjalny" zamieniamy na "oficjalny".Przypomnijmy: organizatorem zawodów była raciborska firma Rafako S. A. Prócz dobrej zabawy chciano pobić Rekord Guinessa w w ilości osób jednocześnie maszerujących w nordic walking. W marszu - jak już zaznaczyliśmy - było kilkunastu mieszkańców naszej gminy: 21 z Rud, 14 z Kuźni, 5 z Jankowic, 4 z Turza i 2 z Budzisk. W sumie 46 osób.


Do tej pory rekord należał do Szwedów. W 2006 r. w zawodach wzięło udział 1026 kijkarzy. Natomiast 30 sierpnia w Szymocicach wzięło udział o ponad 500 osób więcej. Wynik ten musiał zostać jeszcze zweryfikowany przez Biuro Księgi Rekordów Guinnessa w Londynie. Dziś już wiadomo, że nowy rekord należy do Polski. W zawodach wzięło bowiem udział 1549 osób!

Serdecznie gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz