01 stycznia 2015

Szczęśliwego Nowego Roku, czyli operetkowe qui pro quo

W niedzielę, 18 stycznia o godz. 18:00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się niepowtarzalne widowisko muzyczne pod tytułem: "SZCZĘŚLIWSZEGO NOWEGO ROKU CZYLI OPERETKOWE QUI PRO QUO" w wykonaniu Zespołu Estradowego PROMENADA z Gliwic.


Treścią programu jest rywalizacja dwóch artystek, które zabiegają o udział w planowanej gali sylwestrowej, a zaangażowana do tego przedsięwzięcia ma być tylko jedna z nich. Całości dopełni udział przystojnego tenora - partnera jednej z artystek, lobbującego na korzyść swojej wybranki i nieco zagubionego impresaria - typowego safanduły, będącego wrażliwym na kobiece wdzięki, ale zupełnie nieradzącego sobie z naporem obu artystek. Sytuacje przeplatane musicalowymi, kabaretowymi i operetkowymi przebojami kończą się, ku rozpaczy wszystkich zainteresowanych, odwołaniem planowanej gali. Pogodzone z sytuacją artystki postanawiają spędzić Sylwestra w swoim towarzystwie, a panowie dzielnie dotrzymują im kroku, witając Nowy Rok z nadzieją na kolejne propozycje artystyczne. Wydawać by się mogło, że kobiety puściły niedawny konflikt w niepamięć i relacje są na powrót przyjacielskie. Niestety, kiedy pada propozycja kolejnego koncertu, dawne animozje i niechęć artystek biorą  górę. Samo życie.


Na scenie pojawią się: Grażyna Bieniek (I primadonna), Aleksandra Makowska (II primadonna), Sebastian Dylnicki (amant) oraz Adam Żaak (impresario).

Muzyka: Zespół Estradowy "Promenada" w składzie: Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce), Jan Wojszczyk (klarnet), Marcin Szreter (fagot) i Sebastian Nawrocki (fortepian).

Scenariusz, reżyseria i kierownictwo muzyczne: Adam Żaak.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł, w dniu koncertu 25 zł. Możliwa również rezerwacja telefoniczna: (32) 419-14-07.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz