18 stycznia 2015

Operetkowy wieczór w Kuźni Kultury [FOTO]

Ponad 200 osób zjawiło się w niedzielny wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, by obejrzeć blisko dwugodzinne, pełne humoru przedstawienie operetkowe w wykonaniu gliwickiego zespołu estradowego "Promenada".Treścią programu, zatytułowanego "Szczęśliwego Nowego Roku, czyli Operetkowe Qui Pro Quo" była rywalizacja dwóch artystek, które zabiegają o udział w planowanej gali sylwestrowej, a zaangażowana do tego przedsięwzięcia ma być tylko jedna z nich. Całości dopełnił udział przystojnego tenora - partnera jednej z artystek, lobbującego na korzyść swojej wybranki i nieco zagubionego impresaria - typowego safanduły, będącego wrażliwym na kobiece wdzięki, ale zupełnie nieradzącego sobie z naporem obu artystek. Sytuacje przeplatane musicalowymi, kabaretowymi i operetkowymi przebojami skończyły się, ku rozpaczy wszystkich zainteresowanych, odwołaniem planowanej gali. Pogodzone z sytuacją artystki postanowiły więc spędzić Sylwestra w swoim towarzystwie, a panowie dzielnie dotrzymują im kroku, witając Nowy Rok z nadzieją na kolejne propozycje artystyczne.


W widowisku udział wzięli: Grażyna Bieniek (I primadonna), Aleksandra Makowska (II primadonna), Sebastian Dylnicki (amant) oraz Adam Żaak (impresario).

Muzyka: Zespół Estradowy "Promenada" w składzie: Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce), Jan Wojszczyk (klarnet), Marcin Szreter (fagot) i Sebastian Nawrocki (fortepian).

Taniec: Kinga Salwik, Szymon Harazim

Scenariusz, reżyseria i kierownictwo muzyczne: Adam Żaak.


Zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz