09 stycznia 2015

Jej serce to jest muzyk. Dominika Zawada zaśpiewała w Rotterdamie [VIDEO]

W popularnym serwisie YouTube pojawiło się nagranie zrealizowane przez telewizję polonijną Pepe.TV, w którym to piosenkę Ewy Bem pt. "Moje serce to jest muzyk" śpiewa była mieszkanka Kuźni Raciborskiej - Dominika Zawada.
Nagranie pochodzi z trasy koncertowej finalistów międzynarodowego konkursu "The Voice Of Polonia", który odbył się w listopadzie zeszłego roku w Brukseli. - Konkurs miał trzy etapy: w pierwszym każdy chętny musiał wysłać dwa nagrania polskich utworów. Spośród nadesłanych nagrań, które zostały ocenione, wybrano 32 uczestników, którzy kolejno wystąpili na żywo w Brukseli w obecności jury. Następnie komisja oceniająca wybrała 8 uczestników, którzy przeszli do finału - tłumaczy zasady konkursu Dominika. - Ja miałam to szczęście, że udało mi się dostać do finałowej ósemki, gdzie mieliśmy okazję śpiewać i być ocenianym między innymi przez Marię Sadowską i Stanisława Wenglorza - mówi D. Zawada.


Spośród finalistów wybrano 4 osoby, które pojechały na trasę koncertową do Francji, Niemiec i Holandii. - Niestety mi nie udało się znaleźć w owej czwórce, ale jako laureatka miałam możliwość występu w Rotterdamie na jednym z koncertów trasy koncertowej. Konkurs był naprawdę cudownym przeżyciem. Poznałam wspaniałych i niezwykle utalentowanych ludzi z różnych krajów Europy (Niemcy, Francja, Anglia, Belgia, Holandia), z których - co ważne - każdy był Polakiem - kończy z uśmiechem Dominika.

A my ze swojej strony serdecznie gratulujemy naszej krajance i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz