21 grudnia 2014

Rada uchwaliła pobory burmistrza

Uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska podjęli radni, którzy w czwartek, 18 grudnia zebrali się na II sesji Rady Miejskiej.
Na podstawie wniosku Komisji Budżetu i Finansów Rada uchwaliła, że miesięczne wynagrodzenie burmistrza Pawła Machy wynosić będzie 9782 zł brutto. W skład tej kwoty wchodzą: a) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5400 zł, b) dodatek funkcyjny w wysokości 1900 zł oraz c) dodatek specjalny w wysokości 34 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego tj. 2482 zł.

Za przyjęciem tej uchwały opowiedziało się 10 radnych, 3 wstrzymało się od głosu. Rada obradowała w składzie 13-osobowym (nieobecny był Radosław Kasprzyk i Manfred Wrona).

Bartosz Kozina

23 komentarze:

 1. Wynagrodzenie za stanowisko czy za kompetencje?czas na zmiany...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowna Rado-czerwona kartka !!!
   W którym normalnie funkcjonującym zakładzie pracy nowo przyjęty pracownik , bez doświadczenia ,bez kompetencji, bez wiedzy fachowej - na starcie otrzymuje pensje kierownika?

   Usuń
 2. mogli dac 20tys bo w kuzni zaszly takie zmiany...

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest mniej niż miała pani Serafin,poza tym to jest kwota brutto

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest poza tym mniej niż wszyscy odpowiednicy w sąsiednich gminach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sąsiednich gminach na stanowiskach wójtów są ludzie z doświadczeniem/ 2,3 kadencja/.Nie są nowicjuszami.

   Usuń
 5. To jest niemal tyle samo co miała pani Rita! Widać, że rzeczywiście zaszły zmiany ........ . Póki co nie widzę jeszcze żadnych zmian w zarządzaniu gminą, widzę zato wielką degrengoladę. Tak trzymać, społeczeństwo Was oceni. Niemal 10 tys. zł. burmistrz a 1500 zł. za ludzie w Rafamecie, czy też Maxpolu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Puknij sie w glowe i zastanow choc sie troche...
   A ile zarabia pan Wons albo Golabek ,Macha w porownaniu do nich ma grosze.Burmistrz ma nie normowany czas pracy , czesto wieczorami i na wekendy nie bedzie go w domu.Jak pisal ktos wyzej w okolicy na podobnych stanowiskach maja wiecej.
   A jezeli sie nie sprawdzi to ludzie to odpowiednio ocenia na kolejnych wyborach.
   Co on mogl zmienic w ciagu ledwie miesiaca obejmowania stanowiska?
   Dla mnie niech zarabia nawet i 100 tys tylko zeby jego praca byla tego warta!

   Usuń
  2. Tys chyba konczyl kuznianski Oxford. W jakim jezyku jest ta wypowiedz? Styl i skladnia przypomina jeki czlowieka rznietego pila lancuchowa, a nienormowany zawsze pisalo sie razem. Chyba,ze...dysleksja. Ratunku.

   Usuń
  3. Co ma burmistrz do Rafemetu czy Maxpolu.To nie jego działka.

   Usuń
 6. tak, tak 100 tys. zł. bo jest Wasz, inni to nawet na tysiaka nie zasługiwali bez słów krytyki. Taka to już jest nasza miejska przekorność. Apropo, a czy nasz Pawełek pozyskał już chociażby jedną złotówkę ze środków zewnętrznych? Po tym będę go oceniała. Pukać w głowę się nie będę, bo mam do niej szacun i myślę zanim coś napiszę,

  OdpowiedzUsuń
 7. Co za różnica 5 ,10 czy 15 tyś??
  Nie za to go ocenie przy kolejnych wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 8. tak jest 10 tys. zł. na mnie już zrobiło wrażenie. Nie o takich działaniach w ramach ,,czasu na zmiany" zapewniał mnie Radzio! No nic, stan mojej oceny nowej ekipy 0:6!!! A wybory za niewiele ponad 3 lata! Wyborcę nie można okłamywać a robić co innego, mój żal jest uzasadniony. Pozwolę sobie podać nowe hasło - Czas na kolejne zmiany,

  OdpowiedzUsuń
 9. podobno ,,nowa władza" będzie robiła przed NOVĄ Sylwka? Tyle tylko, że za nasze publiczne pieniądze. A to jest nie godziwe i nie fer. Ja protestuję, proszę moja symboliczną złotówkę publicznego grosza dać na chore dzieciątka. Uważam, że nową władzę powinno być stać na 10 butelek szampana i słone paluszki,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znowu nic nie pasuje.Jak by nic nie zrobił to by było żle.Jak coś chce zrobić to też żle.Załóż fundacje i pomagaj biednym dzieciom.Chcesz protestować to idz do urzędu.Wesołych Świąt.!!!!!!

   Usuń
  2. Rzadko kiedy wchodzę w dysputy w tym gronie, ale w miarę czasu w najważniejszych momentach zabiorę głos. Uważam, iż zarabiać w takich okolicznościach jak pikniki, czy sylwester powinny rzeczywiście kuźniańskie podmioty. A nie jak dotychczas dziwnym trafem, ta sama firma na wszystkich imprezach, gdzie przetargi zapytania o cenę (kiełbaska z rusztu 9 zł), i jak mój przedmówca NIE za publiczne pieniądze, bo jest to korupcjogenne, „kiełbasa wyborcza” tu powinny być pieniądze sponsorskie. Może jest to otwarcie Burmistrza na miejscowych przedsiębiorców? Tego sobie bym życzył. "Hamer"

   Usuń
 10. Ludzie czy Wy nie przestaniecie narzekać wszystko wam nie pasuje. Zrobić nic nie umiecie, ale narzekanie macie opanowane. Rozliczać władzę będziemy dopiero za 4 lata, dajcie im teraz spokój niech spełniają obietnice przedwyborcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozliczymy szybciej niż ci sie zdaje-są takie mechanizmy...

   Usuń
  2. Rozliczać to możesz swoją żone szybciej.Cwaniaczek.

   Usuń
  3. Ciekawe czy rozliczyłeś p.Rite że zostawiła tyle długu w gminie.

   Usuń
 11. Niech się stanie!

  OdpowiedzUsuń
 12. a ile zarabiają prezesi gminnych spółek

  OdpowiedzUsuń
 13. redakcyjko - manipulujecie i wy o tym wiecie!

  OdpowiedzUsuń