03 listopada 2014

W Kuźni Kultury producent filmowy będzie uczył pisania scenariuszy

W środę 5 listopada o godz. 16:00 zapraszamy serdecznie do kawiarni "Lambada" (budynek MOKSiR) na spotkanie autorskie połączone z warsztatami scenariuszowymi, które poprowadzi Zbigniew Masternak - pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy. Wstęp: 5 zł.
Program warsztatów:

- wprowadzenie do sztuki tworzenia scenariuszy filmowych, konstrukcja scenariusza, czym jest scenariusz, o punktach zwrotnych w scenariuszu;
- omówienie konstrukcji głównego bohatera i bohaterów drugiego planu;
- główny bohater a plot sytuacyjny, główny bohater a bohaterowie drugiego planu;
- sposób pisania dialogów, określanie bohaterów poprzez sposób mówienia, budowanie akcji poprzez dialogi.  

Zbigniew Masternak - pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy i producent. Pracuje nad  autobiograficznym cyklem powieściowym "Księstwo", który publikuje w poznańskim wydawnictwie Zysk i S-ka. W latach 2006-2008 ukazały się trzy księgi - "Chmurołap", "Niech żyje wolność", "Scyzoryk", z których ta druga stała się bestsellerem. Niedawno powstał na podstawie trylogii film "Księstwo" w reżyserii Andrzeja Barańskiego - premiera światowa odbyła się w lipcu w Karlowych Warach, podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wiosną 2012 film trafił do kin. Obecnie pracuje nad filmem "Nędzole" na podstawie kolejnej powieści z cyklu "Księstwo" pod tym samym tytułem, którą zamierza sfilmować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi.

Książki Zbigniewa Masternaka ukazują się w przekładach na języki obce - niemiecki, rosyjski, ukraiński, czeski, macedoński, mongolski. Niedawno "Niech żyje wolność" wyszła po wietnamsku w Ho Chi Minh.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz