04 października 2014

Siłownia pod chmurką już dostępna dla mieszkańców

Przed kilkoma dniami na skraju osiedlowego lasku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej oddano do użytku wielofunkcyjne urządzenia służące do rekreacji ruchowej.
Sprzęt zakupiony został z pieniędzy, jakie do swojej dyspozycji dostają co roku za pośrednictwem Rady Miejskiej zarządy jednostek pomocniczych (zwanych także miejskimi radami sołeckimi). Całkowity koszt urządzeń wraz z montażem, którego dokonała toruńska firma FitPark wyniósł niecałe 20 tys. zł.W skład zamontowanego sprzętu wchodzą: wyciąg górny, surfer, krzesło do wyciskania, biegacz i orbitek. To ostatnie urządzenie będzie wkrótce uzupełnione o brakujące elementy. Do tego dojdą jeszcze ławeczki wraz zadaszeniem. W planach na przyszły rok jest dołożenie do zainstalowanych już urządzeń jeszcze dwóch innych. - Taki mamy zamiar. Wszystko jednak zależy od tego, ile funduszy zostanie nam przydzielonych - mówi Krystyna Borutko, przewodnicząca jednostki pomocniczej "Osiedle".Sprzęt - jak głosi regulamin - przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia. Dzieci do 14. roku życia powinny pozostawać pod opieką osób dorosłych. Urządzenia przeznaczone są do rekreacyjnego treningu. Ćwiczenia należy wykonywać zgodnie z instrukcją przymocowaną na każdym urządzeniu, a ich intensywność dopasować do indywidualnej kondycji.

BK

6 komentarzy:

 1. Super może w końcu zacznie się coś dziać w tej dziurze!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz komputer,nauczyli cię już pisać,a bredzisz,bredzisz bredzi...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ktoś wychowuje takie indywidua jak ten pierwszy'"opiniodebilek",
  którego nie nauczono czytać i rozumiec programów imprez ka - O,sportowych towarzyskich i tp.?

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowna Rado Sołecka! Szanowni Radni RM (do 16. 11.14.)Jak widzicie - ludziom brakuje,nie tyle rozrywki,sportu, ruchu czy nowoczesnych form rekreacji. Kuźnianom brakuje wiedzy. Nawet elementarnej o tym co im dajecie. Ten artykuł powinien być instruktażowy.Takim najnowocześniejszym sprzętem szczycą się nieliczne domy wczasowe,czy sanatoria. Za ćwiczenia na tych przyrządach ludzie płacą. My to mamy gratis.Informować,instruować,usuwać pleśń i pajęczynę z mózgowych komóreczek -to chyba też zadanie samorządu? Czy nowi Radni to pojmą?

  OdpowiedzUsuń
 5. https://www.google.pl/maps/@50.044223,18.684033,3a,75y,196.09h,82.8t/data=!3m4!1e1!3m2!1slv-cUAWIMAqykbX9Vpst8g!2e0!6m1!1e1 A to jest w Zorach u nas tez powinno byc tego wiecej

  OdpowiedzUsuń