05 października 2014

Październikowe KULTURAlności MOKSiRu

Dziesiąty miesiąc roku w ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji nie wypadnie gorzej od tego, co proponowano w minionych miesiącach. >>>Zobacz, co na październik dla mieszkańców gminy przygotowali pracownicy Kuźni Kultury<<<
Piątek, 17 października 2014, godz. 19:00

Koncert Mateusza Piecowskiego z akompaniamentem Tadeusza Kolorza. Bilety w cenie 10 złotych (przedsprzedaż) i 15 złotych (w dniu koncertu).

Mateusz Piecowski: Laureat wielu festiwali piosenki; uczestnik zwycięskiej drużyny Piotra Kupichy w programie BITWA na GŁOSY; laureat odcinka SZANSA na SUKCES (z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej).

Tadeusz Kolorz: Akompaniator, kompozytor, artysta kabaretowy. Współzałożyciel rybnickiego Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego "RYJEK"; wychowawca utalentowanej młodzieży w ZSE-U w Rybniku; twórca własnego repertuaru w kręgu poezji śpiewanej.

Sobota, 25 października 2014, godz. 18:00

Finał VII Konkursu Wokalnego Kuźnia Raciborska 2014. Cena biletu w dniu koncertu: 2 zł.

Już po raz siódmy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej zaprasza na Finał Konkursu Wokalnego. Wspaniali finaliści powalczą o miejsca na podium oraz super nagrody niespodzianki, a ich konkursowe kreatywności wokalne oceniać będzie, w ten wyjątkowy wieczór profesjonalne i zaangażowane jury.

Ponadto dla finalistów VII Konkursu Wokalnego czekają warsztaty wokalne, które odpowiednio przygotują uczestników do Wielkiego Finału. Na warsztaty zapraszamy do MOKSiR 4 i 18 października w godzinach 9:00-17:00.

Wtorek, 28 października 2014, godz. 16:00-19:00

Warsztaty gitarowe (godz. 16:00-18:00) i koncert jazzowy (godz. 19:00) Przemysława Strączka i Francesco Angiuli. Bilety już w sprzedaży (20 zł - udział w warsztatach, 20 zł - koncert. UWAGA! Dla uczestników warsztatów wejście na koncert bezpłatnie).

Francesco Angiuli: Urodzony w Monopoli w południowych Włoszech. Jest absolwentem University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie rozpoczął specjalizację na prestiżowej uczelni Royal Conservatory of Den Haag, gdzie uczył się pod kierunkiem Hein Van de Geyn i Frans van der Hoeven, co 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu doktora kontrabasu. Koncertuje w całej Europie.

Przemysław Strączek: Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition organizowanego przez College of Music, Mahidol University of Salaya w Bangkoku. Od kilku lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum, Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz