30 czerwca 2014

Modernizacja ul. Moniuszki. Będą objazdy

Informujemy, że od 1 lipca do 29 sierpnia ze względu na planowany remont drogi gminnej w Kuźni Raciborskiej (ul. Moniuszki), będzie ona całkowicie zamknięta dla ruchu.

Prace polegać będą na wymianie podbudowy i nawierzchni jezdni wraz z chodnikami na odcinku od skrzyżowania z ul. Rudzką (DW 425) do skrzyżowania z ul. Świerczewskiego. Remont odbywać się będzie dwuetapowa, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Na czas wyłączenia tego odcinka z ruchu zorganizowany zostanie objazd dla samochodów osobowych, który odbywać się będzie ulicami gen. Bema i Piaskową, zgodnie z oznakowaniem ustawionym na czas budowy.


Ze względu na remont drogi przeniesieniu ulegnie również przystanek autobusowy z ul. Świerczewskiego, który od 1 lipca znajdować się będzie na ul. Działkowców.

Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza. Koszt remontu opiewa na kwotę 267.050,34 zł brutto.

BK

2 komentarze:

  1. Pod tą drogą jest główna stara betonowa rura odprowadzająca ścieki z całego Osiedla do oczyszczalni.4 lata temu zawaliła się za fryzjerem.Leczono wtedy "syfa"pudrem wpychając inną o mniejszym przekroju w starą.Obawiam się podobnego scenariusza wtedy kiedy wibracyjny walec wkroczy do akcji i dokona dzieła zniszczenia.Teraz pytanie: Proszę odpowiedzieć, czy w trakcie tak głębokiej ingerencji w fundament drogi pomyślano o wymianie tego trupa?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten wykonawca, to chyba pomyłka?

    OdpowiedzUsuń