11 kwietnia 2014

Nie taka matematyka straszna, jak ją malują

Dowiedli tego uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, którzy po raz kolejny zajęli wysokie lokaty w kolejnych konkursach matematycznych.
8 kwietnia uczniowie z kuźniańskiej podstawówki mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych podczas konkursu o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu zjechało dziewięć drużyn z powiatu raciborskiego. Drużyna z Kuźni w składzie: Marek Czyszczoń, Piotr Baron i Patryk Szymik, zdobyła II miejsce w powiecie.

Po raz kolejny chłopcy wykazali się dużą wiedzą matematyczną i logicznym myśleniem. Wyniki chłopców są dowodem na to, że "nie taka matematyka straszna jak ją malują". W kategorii indywidualnej chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych matematyków.


Na podium stanął Marek Czyszczoń, który zdobył I miejsce w powiecie, uzyskując tym samym tytuł "Najlepszego matematyka szóstoklasisty" i Piotr Baron - III miejsce w powiecie. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a ich rodzicom tak zdolnych i wytrwałych w dążeniu do celu dzieci.

***

Podwójny laureat i finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego w SP w Kuźni Raciborskiej

Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej wzięli udział w Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Matematycznym z Elementami Przyrody. To 3-etapowy konkurs kuratoryjny, którego nagrodą jest zwolnienie ze sprawdzianu po klasie VI.

I etap odbył się w kuźniańskiej podstawówce, a II i III w Rybniku. Marek Czyszczoń i Piotr Baron dostali się do ścisłego finału. M. Czyszczoń został podwójnym laureatem tegoż konkursu. Tytuł laureata Marek zdobył już w zeszłym roku szkolnym; będąc w klasie V został wówczas zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty. Piotr Baron został natomiast finalistą tegoż konkursu i niewiele, bo zaledwie 3 punkty dzieliło go od tytułu laureata!


Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych podopiecznych. To bardzo duże osiągnięcie dla nich z dziedziny nauk ścisłych, które zawdzięczają swojej pracy i dererminacji. Chłopcy chętnie i z pasją rozwiązywali zadania na kółku matematycznym, które prowadziła Iwona Mróz, zaś w tajniki przyrody wprowadzała ich Marzanna Buława. Zadania przez nich wykonywane często wykraczały poza materiał szkoły podstawowej. 

Gratulujemy sukcesu chłopakom oraz ich rodzicom!

/Materiały nadesłane; oprac. BK/

1 komentarz:

  1. Brawo chłopaki! Już w przedszkolu zapowiadaliście się nieźle. Co się odwlecze to nie uciecze...Gratulacje i dalszych sukcesów życzy wasza wierna kibicka!

    OdpowiedzUsuń