29 kwietnia 2014

Kuźnia już w całości na Google Street View


Jeszcze do niedawna tylko główne ciągi komunikacyjne naszego miasteczka można było zobaczyć w tej popularnej aplikacji. Od pewnego czasu wirtualny spacer po Kuźni możliwy jest po każdej, nawet najmniejszej ulicy.
Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia panoramiczne (prawie cała sfera) widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części świata. Funkcja ta jest dostępna od 25 maja 2007 i początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast.Na początku działania usługi zdjęcia do Google Street View zostały zrobione z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodach. Później wprowadzono także inne pojazdy: trójkołowy rower, wózek pchany przez operatora, skuter śnieżny, a także urządzenie noszone przez człowieka na plecach, dzięki czemu dostępne są panoramy z budynków, gór, parków i innych miejsc, do których nie ma dostępu zwykłym samochodem. Do poruszania się używa się klawiszy strzałek na klawiaturze i myszy, aby zmienić kierunek i kąt. Wzdłuż ulic wyświetlane są linie pomocnicze wskazujące możliwy kierunek dalszego poruszania.Kuźnię na Google Street View zobaczysz TUTAJ

2 komentarze:

  1. nie wiem, czy to jest aż tak bezpieczne dla zwyczajnych ludzi, i czy chroni nas przed złodziejami... nie sądzicie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Obrazy nie są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Nie można też zajrzeć do okna mieszkańcom domów. Miasto zostało uwiecznione w pewnym stanie, a jak wiemy wszystko się zmienia. Jeśli złodziej będzie chciał coś ukraść, to i tak ukradnie, nawet bez usługi GSV. Usługa zdecydowanie bezpieczna :)

    OdpowiedzUsuń