11 stycznia 2014

Orkiestra zagra po raz dwudziesty drugi

Już jutro w całej Polsce, a także w wielu ośrodkach za granicą odbędzie się coroczna zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze pojawią się również w naszej gminie oraz w miejscowościach ościennych.Przypomnę: w Kuźni Raciborskiej sztab będzie się mieścił w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, skąd po godz. 7:00 wyjdą wolontariusze zaopatrzeni w puszki oraz identyfikatory. Zbiórka - poza Kuźnią - odbywać się będzie w Nędzy, Rudach, Turzu i Górkach Śląskich. Po południu (od godz. 16:00) w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się program artystyczny, w trakcie którego odbędą się występy artystyczne młodych wykonawców z kuźniańskich przedszkoli, artystów - przedstawicieli szkół oraz reprezentantów MOKSiR.Na godz. 17:30 przewidziano licytację, podczas której będzie można nabyć m.in. gadżety WOŚP i prace artystyczne twórców naszej gminy. Kuźniański finał zwieńczy (o godz. 19:00) koncert zespołu G&T - Gany & Tulipany - formacja powstała w Kuźni Kultury, w skład zespołu wchodzą artyści na co dzień uczęszczający na zajęcia muzyczne w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Interesująco 22. Finał zapowiada się również u naszych sąsiadów, czyli w Domu Kultury w Dziergowicach, gdzie odbędzie się m. in. nauka udzielania pierwszej pomocy, ratowanie dziecka z płonącego samochodu przygotowana przez strażaków z dziergowickiej OSP, a także rockoWOŚPiewanie z wywodzącymi się z Kuźni zespołami: Patafians Masta i The Messis.
2 komentarze:

  1. Romciu ale glos ;D chyba tez zaczne soczki pic ;P POZDRO DLA THE MESIS ! Mati ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czarny wymiata jak za starych dobrych czasów....pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń