31 lipca 2013

Wychowanka MOKSiR-u w gronie półfinalistów "Music Star"

Daria Faraś - zdobywczyni I miejsca oraz Nagrody Publiczności VI Konkursu Wokalnego, który odbył się w październiku zeszłego roku w MOKSiR, została zaproszona do udziału w audycji Radia Nysa. O szczegółach pisze opiekun młodej wokalistki - Stefan Wardenga.Razem z naszą wychowanką - Darią Faraś - reprezentując MOKSiR w Kuźni Raciborskiej zostaliśmy zaproszeni do udziału w audycji Radia Nysa dedykowanej osobom, które zostały zakwalifikowane do grupy półfinalistów akcji: "Music Star" organizowanej przez wyżej wymienioną rozgłośnię.

Przesłuchania regionalne odbyły się w ośrodkach kultury w Nysie, Paczkowie, Prudniku, Niemodlinie, Głuchołazach, Grodkowie oraz w Brzegu. Z czterdziestki półfinalistów, jury konkursu wybierze piątkę finalistów, szóstą osobę drogą sms-ową wybierają słuchacze Radia Nysa. Finaliści konkursu zaprezentują po trzy utwory.


Daria jest bardzo dobrze przygotowana wokalnie oraz mentalnie do tego typu wydarzeń muzycznych. Możliwość udziału w przesłuchaniach finałowych byłaby kolejnym krokiem w rozwoju naszej utalentowanej podopiecznej. Organizator przewidział dla zwycięzcy nagrodę w wysokości 10.000 PLN oraz nagranie płyty. Z pewnością jurorzy będą kierowali swoją sympatię w kierunku osób oraz zespołów prezentujących własny repertuar, niemniej jednak sam udział w koncercie głównym pozwala zdobyć cenne znajomości, które w przyszłości mogą pomóc zaistnieć na rynku muzycznym.

Jeżeli ktokolwiek chciałby nam pomóc proszę o wysyłanie sms-ów na numer 71601 (koszt 1,23 zł)  o treści nysa.star 22 (numer Darii to 22). Aby osiągnąć sukces potrzebujemy wsparcia wielu osób dobrej woli - Czesław Niemen śpiewał, że: "ludzi dobrej woli jest więcej", więc myślę, że będzie dobrze :)

Bardzo dziękuję za pomoc i w najbliższym czasie podzielę się z Państwem jeszcze jedną naszą wspólną przygodą.

Stefan Wardenga - MOKSiR Kuźnia Raciborska

4 komentarze:

 1. tak trzymaj Daria, powodzenia-ja już wysłałam Sms-a:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak trzymaj Daria, gratulacje, ja już wysłałam sms-a, powodzenia:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie rzeczy wymagają wielu małych kroków a spełnienie marzeń nie jednego wyrzeczenia i ciężkiej pracy, ale najważniejsze żebyś się dobrze bawiła i z uśmiechem przyjmowała te dobre i te trochę gorsze chwile:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz czas na własny repertuar i będzie jeszcze lepiej, powodzenia :-)

  OdpowiedzUsuń