28 maja 2013

Z wizytą na górze Olimp

Raz do roku, w maju Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zamienia się w Olimp, na którym, przy dźwiękach muzyki, racząc się nektarem i ambrozją, biesiadują greccy bogowie, boginie i herosi.
W iście starożytnej scenerii piątoklasiści - bo to o nich mowa - biorą udział w konkursie mitologicznym "Z wizytą na górze Olimp". Drużyny przybywają wraz ze swoimi kibicami, zaopatrzonymi w kolorowe plakaty i transparenty, zagrzewające olimpijczyków do walki. Taka niecodzienna lekcja języka polskiego i historii odbyła się już po raz dziesiąty.Jubileuszową edycję konkursu rozpoczął kabaret "W mitologicznym labiryncie" w wykonaniu szóstoklasistów. Później uczniowie musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi mitów greckich. Niestraszne im były zagadki, krzyżówki i układanki, a nawet niełatwe pytania zadawane przez kibiców drużyny przeciwnej.
- Mitologiczne potyczki zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród i słodkości. Piątoklasiści mogli wreszcie odetchnąć, zrzucić swoje przebrania i wrócić do czasów współczesnych. Kolejne rozgrywki już za rok - mówi nauczyciel języka polskiego Małgorzata Tykierka.

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz