16 maja 2013

Wąskotorówką z Rud do Gliwic i Rybnika?

W sieci pojawiła się ankieta, w której chętni mogą wyrazić swoje stanowisko na temat rozbudowy kolejki wąskotorowej. Ankieta jest częścią wstępnego studium wykonalności dla projektu rewitalizacji kolei wąskotorowej na trasie od Rybnika przez Rudy aż do Gliwic.Kolejka miałaby kursować na trasie Gliwice Trynek - Rudy - Rybnik. Rewitalizacja ponadto przyczyniłaby się do uruchomienia nowoczesnego szynobusu na odcinkach Gliwice Trynek - Rudy - Rybnik oraz Gliwice Zwycięstwa - Gliwice Europa Centralna.


Ankieta składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy planowanego uruchomienia nowoczesnego szynobusu jako środka codziennego transportu. Pozostałe części odnoszą się do funkcjonowania atrakcji wzbogacających dotychczasową ofertę turystyczną regionu. Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy.

14 komentarzy:

 1. pomysł genialny. trzymam kciuki za powodzenie tej idei.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również wydaje mi się, że pomysł dobry, ale czy mógłby ktoś przedstawić jak wyglądałby odcinek Gliwice Zwycięstwa - Gliwice Europa Centralna ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł jak najbardziej udany ;) wreszcie coś dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 4. Zróbcie to! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie podniecajcie się. Po prostu widać, że zbliżają się wybory samorządowe

  OdpowiedzUsuń
 6. Wróciły by stare dobre czasy,fajnie się jezdziło aj osobiscie jezdziłam do Gliwic do szkoły ale pózniej zlikwidowali i został tylko przewóz kopalniany.Gdyby nie to że konduktorzy byli zbyt wspaniało myślni... to może by jezdziła do dziś... powodzenia jestem ZA!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. W Kużni jest gosciu ktory juz od dluzszego czasu cos tam wzdluz rudki do rud probuje dzialac ale narazie nic nie widac. Mieszka na klasztornej, zycze powodzenia w tym projekcie i napewno bede odwiedzal to miejsce jesli bedzie trasa z kuzni do rud wzdluz rzeki. Napewno super inicjatywa nawet czesciej przprowadzana byla ta insecnizacja czy dzialanie grupy odtwarzajcej II wojne swiatowa jak to mialo miejsce w swieto patronki kolejarzy w rudach mysle ze to by jeszcze bardziej tak np w niedziele robic takie pokazy czy insenizaje z udzialem turystow, podnioslo wartosc tej kolejki i przedwsieziecia

  OdpowiedzUsuń
 8. Gościu ma fajny mur....przed domem heh

  OdpowiedzUsuń
 9. wybory , wyborami ... możemy to mieć jeśli obecna Pani burmistrz zostanie zastąpiona :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Żeby to jakoś logicznie połączyć z wyborami.
  Proponuję:
  Zawiadowce stacji zrobić Burmistrzem. (po wyborach)
  Maszynistę zrobić przewodniczącym. (jak wyżej)
  Niezadowolonych ze wszystkiego co się robi wywieźć kolejką daleko, z biletem w jedną stronę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kuzni w tym projekcie nie ma.Dlaczego mamy sie z tego faktu cieszyc?Nasz miejski dworzec jak wyglada, to wszyscy widza.Kolejna wtopa

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale jest to gmina. I w przyszłości ewentualnie nowe miejsca pracy. Może i dla ciebie. Nie tylko na kolejce ale wzrośnie też ruch turystyczny itd itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosze napisac ile kosztowala tak zwana "turystyka" czyli palac w Rudach i wszystko dookola jak parking, toalety i "mostki"do tej pory i jaka jest stopa zwrotu inwestycji w turystyke w naszej lokalnej rzeczypospolitej;-).Gmina to jest definicja wspolnoty tyle tylko, ze to co jest nasze jest wasze a co wasze,to tego nie rusz.Rudy sa za drogie w utrzymaniu i powinne zostac usuniete jak rak z organizmu lub alokholik z domu, jezeli nie zmienia stosunku do wspolnego dobra oraz wspolobywateli.

   Usuń