08 maja 2013

Kuźnia Raciborska najmilszym miastem w Polsce?

Czy Kuźnia Raciborska zdobędzie tytuł najmilszego miasta w Polsce? O tym zadecydują mieszkańcy. Pod hasłem "Milka. Moje miasto się przytula" 22 kwietnia br. wystartowała ogólnopolska akcja, w której Polacy wybiorą najmilsze miasto w Polsce.
Wyróżnienie będzie szczególne, ponieważ o wygranej zdecyduje postawa samych mieszkańców miast, a nie instytucje czy eksperci. Poza zaszczytnym tytułem, do wygrania są także imprezy plenerowe zorganizowane w trzech miastach-finalistach, a najmilsze miasto w Polsce otrzyma ogólnopolską promocję o wartości pół miliona złotych!

Do końca pierwszej fazy akcji "Milka. Moje miasto się przytula" pozostały jeszcze blisko 2 tygodnie i Twoje miasto wciąż może dołączyć do grona najmilszych w Polsce. Od chwili rozpoczęcia akcji Polacy wysłali już ponad 2,5 miliona wirtualnych przytuleń, a liczba oddanych głosów i zainteresowanie rywalizacją cały czas rośnie! Mieszkańcy i sympatycy miast, miejscowe urzędy, gminy, lokalne media - wszyscy angażują się w wirtualne głosowanie na wybrane przez siebie miejscowości.


Aktualnie w czołówce rankingu znajdują się Rawa Mazowiecka, Drawno, Bytom, Ostrów Wielkopolski, Elbląg. Bardzo miłym zaskoczeniem w czołówce jest Drawno, liczące 2,5 tysiąca mieszkańców, które w tej chwili znajduje się na 2. miejscu w rankingu. Przykład Drawna pokazuje, że wcale nie trzeba być dużym miastem, by udowodnić, że mieszkają w nim mili i życzliwi ludzie. W konkursie wszystkie miasta mają równe szanse, bo to nie liczba mieszkańców, ale ich zaangażowanie decydują o tym, jak miasto radzi sobie w tej zabawie.

W rankingu znalazła się także Kuźnia Raciborska. Obecnie z liczbą 8 głosów znajduje się on na 427. miejscu. Na liście miast do głosowania znalazły się także takie okoliczne miejscowości jak Racibórz (73. miejsce), Rydułtowy (109. miejsce) czy Rybnik (58. miejsce). Głosować można jeszcze do 18 maja. Wówczas rozpocznie się ostatni etap zabawy. Udział w nim wezmą już tylko trzy najlepsze miasta.


Jest o co walczyć. Nagrodą główną dla zwycięzcy, najmilszego miasta w Polsce, jest promocja miasta w mediach ogólnopolskich o wartości pół miliona złotych. Materiały filmowe, rozmowy na antenie, strony reklamowe poświęcone najmilszemu miastu w Polsce, a także relacje z eventu finałowego znajdą się w ogólnopolskiej telewizji, radiu, prasie oraz w internecie i na reklamie zewnętrznej. Promocja obejmie takie media jak między innymi, Gazeta Wyborcza, TVN, TVN24, TVN Meteo, TVN Player, RMF FM, RMF Maxxx, Forbes oraz gazetę lokalną zwycięskiego miasta. Materiały pojawią się także na stronie akcji www.fioletowastrona.pl oraz na oficjalnym profilu Milki na Facebooku oraz YouTube.

- Dodatkowo w dniu wielkiego finału (30 czerwca br.) w trzech miastach-finalistach we współpracy z władzami samorządowymi zorganizujemy pełne rodzinnych atrakcji Milkowe imprezy plenerowe, podczas których wybierzemy najmilsze miasto w Polsce. Ogromne emocje towarzyszyć nam będą do samego końca - informują organizatorzy.

4 komentarze:

 1. Przestańcie, nie żartujcie sobie, Kuźnia miłym miastem....przecież tu jeden drugiemu wykuł by oko, za to że się uśmiechasz i jesteś pogodny, nie mówiąc, że coś sobie kupisz... Żenada

  OdpowiedzUsuń
 2. pani R. chce reklamowac Milke ? świat zwariował

  OdpowiedzUsuń
 3. Rita tak milo wydoi Kuznię,że aż hej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale jazda!!!No to się uśmiałam...hahahaha.Szczyt głupoty!Reklama naszego miasteczka:Pani burmistrz ma Cię gdzieś,Radni śpią a miasteczko przeistacza się w dziurę zabitą dechami!Zapraszamy!Takiego g.... to jeszcze nie widzieliście.

  OdpowiedzUsuń