21 kwietnia 2013

Wielkie szczekanie na kuźniańskim stadionie

Ponad 90 wystawców pojawiło się w niedzielę, 21 kwietnia na stadionie miejskim w Kuźni Raciborskiej, by wziąć udział w III Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych, zorganizowanych przez Związek Hodowców Psów Rasowych z siedzibą w Częstochowie.Uczestnicy wystawy reprezentują niemal każdy zakątek naszego kraju. Nie brak reprezentantów województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, lubuskiego czy opolskiego. Wśród wystawców pojawili się nawet goście z Czech, Słowacji oraz Rosji.


To pierwsza taka wystawa w Kuźni Raciborskiej. Jej cel to zaprezentowanie tutejszej społeczności rozmaitych ras oraz chęć pokazania innym swojej pasji. Do tej pory większość tego rodzaju wystaw organizowana była w Katowicach lub Częstochowie.

Wśród psów dominującą rasą są owczarki niemieckie długowłose. Poza nimi zobaczyć można yorki, cockery spaniele, buldogi angielskie, bernardyny, maltańczyki i pekińczyki.


Psy na wydzielonych sektorach są oceniane przez specjalnie powołanych sędziów. Jak tłumaczy Bronisław Kocur - wiceprezes Zarządu Głównego ZHPR - pod uwagę brana jest m. in. dobra linia, płynny ruch, dobry zgryz, a także to, czy pies jest spokojny i nieagresywny.

Wystawa potrwa do godz. 15:00. Zamknie ją uroczyste wręczenie okolicznościowych pucharów przez burmistrz Ritę Serafin, która nad wystawą objęła patronat honorowy.


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz