08 marca 2013

Recital A. Maceradiego - rozwiązanie konkursu

Weź udział w konkursie portalu tylkokuznia.info i wygraj podwójne zaproszenie na recital Alexandra Maceradiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 marca o godz. 19:00 w sali MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.
Z okazji Dnia Kobiet w sobotę, 9 marca o godz. 19:00 zapraszamy serdecznie do KUŹNI KULTURY (MOKSiR w Kuźni Raciborskiej) na Rosyjskie Ballady i Romanse. W krainę, gdzie wiersze stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o miłości, tęsknocie i pamięci wprowadzi nas pieśniarz i gitarzysta Alexandr Maceradi.

KONKURS:

Chcesz wygrać podwójne zaproszenie na koncert Alexandra Maceradiego? Wystarczy, że poprawnie odpowiesz na następujące pytanie: W jakim starożytnym mieście wychował się Alexander Maceradi?

Na poprawne odpowiedzi czekamy do jutra, 9 marca do godz. 12:00. Można je nadsyłać na adres redakcja@tylkokuznia.info. W tytule wiadomości należy wpisać "Alexander Maceradi" oraz podpisać się imieniem i nazwiskiem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza przyśle poprawną odpowiedź.

Zwycięzca o wygranej zostanie powiadomiony drogą mailową.na adres, z którego wysłano odpowiedź konkursową. Wejściówkę - za okazaniem dowodu osobistego - będzie można odebrać przed koncertem w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.


Pieśni serca, pieśni buntu... Rosyjskie Ballady i Romanse to tytuł najnowszego programu Alexandra Maceradiego, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty. Jego recital to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każdy bunt jest tęsknotą za niewinnością, a każda pieśń wołaniem o istnienie, każdy bunt jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu. W swoich utworach Alexandr sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów, Wysockiego, Okudżawy... Zasłuchanych widzów, swym ciepłym, ujmującym głosem wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów.

Z powodzeniem Alexandr Maceradi prezentował swój program w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach, Operze Bytomskiej, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w Sali Kongresowej w Warszawie, Piwnicy pod Baranami ...

Pozwólcie poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, miłości, przeszłości i pamięci... Może warto zastanowić się, czy w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń...

Prawidłową odpowiedzią na zadane pytanie jest KERCZ - miasto położone na południu Ukrainy, w Autonomicznej Republice Krymu. Miło nam poinformować, że zwyciężczynią naszego konkursu została Pani Dagmara Nieścierowicz. która jako pierwsza udzieliła poprawnej odpowiedzi.

1 komentarz: