18 lutego 2013

Polsko-czeskie spotkanie w kuźniańskiej podstawówce

Choć trwają ferie i uczniowie wypoczywają, to w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej planuje się, jak można by ciekawie spędzić czas z czeskimi kolegami.
15 lutego na zaproszenie dyrekcji gościła w szkole delegacja z partnerskiego miasta Odry w Czechach, które reprezentowali dyrektorzy tamtejszej placówki oraz przedstawiciel władz samorządowych z Odry. Po wspólnym śniadaniu z udziałem burmistrza Kuźni Raciborskiej Rity Serafin zwiedzano szkołę, szczególnie podziwiano wyremontowaną halę sportową i nowe boisko "Orlik" z jego zapleczem. Goście byli pod dużym wrażeniem tych inwestycji. Wstępnie zaplanowano ich przyjazd na rozgrywki podczas uroczystego otwarcia "Orlika". Wspólne mecze to już kilkuletnia tradycja obu szkół. Szkoła w Odry (Czechy)

Później nastąpiło robocze spotkanie w celu przystąpienia do realizacji wspólnego projektu finansowanego w ramach rozwoju Euroregionu i współpracy przygranicznej. Czesi chcą w przyszłości zaprosić naszych uczniów na tygodniowy obóz narciarski. Sami zaś chętnie przyjadą na obóz rowerowy i wycieczki po pięknych kuźniańskich lasach. Na spotkaniu ustalono konkretne grupy docelowe i ogólnie zaplanowano udział w projekcie. Teraz przed dyrekcjami szkół z Polski i Czech dużo pracy związanej z opracowaniem budżetu, zdobyciem funduszy i dokładnym zaplanowaniem pobytu. A jeśli się uda, rówieśnicy z Kuźni i z Odry będą mogli poznawać atrakcje turystyczne regionów, nawiązywać przyjaźnie i poszerzać horyzonty.

Materiał nadesłany 
/B. Z./

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz