21 lutego 2013

Dzień Kobiet z nutą rosyjskiej duszy

W sobotę, 9 marca o godz. 19:00 z okazji Dnia Kobiet w MOKSiR odbędzie się koncert pn. "Rosyjskie Ballady i Romanse". W krainę, gdzie wiersze stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o miłości, tęsknocie i pamięci wprowadzi nas pieśniarz i gitarzysta Alexandr Maceradi. Wstęp: 15 zł."Pieśni serca, pieśni buntu...". Rosyjskie Ballady i Romanse to tytuł najnowszego programu Alexandra Maceradiego, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty. Jego recital to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każdy bunt jest tęsknotą za niewinnością, a każda pieśń wołaniem o istnienie, każdy bunt jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu. W swoich utworach Alexandr sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów, Wysockiego, Okudżawy... Zasłuchanych widzów, swym ciepłym, ujmującym głosem wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów.


Z powodzeniem Alexandr Maceradi prezentował swój program w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach, Operze Bytomskiej, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w Sali Kongresowej w Warszawie i Piwnicy pod Baranami.

Pozwólcie poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, miłości, przeszłości i pamięci... Może warto zastanowić się, czy w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz