19 stycznia 2013

Gmina Kuźnia Raciborska i burmistrz Rita Serafin "Perłami Samorządu 2012"

Wysoką lokatą zakończył się udział Gminy Kuźnia Raciborska i burmistrza Rity Serafin w ogólnopolskim rankingu "Perły Samorządu 2012" organizowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna".
W rankingu dokonano wyboru 5 najlepszych prezydentów, 10 burmistrzów i 15 wójtów oraz odpowiednio w ramach 5, 10 i 15 miejsc, gmin wiejskich, miast poniżej 100 tysięcy mieszkańców i miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców wyróżniających się szczególną działalnością w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz aktywnością w stowarzyszeniach samorządowych.


Wręczenie wyróżnień w poszczególnych kategoriach miało miejsce 17 stycznia br. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie z udziałem ponad 200 samorządowców z całej Polski.


W rankingu włodarzy samorządów, organizatorzy oceniali m. in. takie formy aktywności, jak: inicjatywy społeczne, zaangażowanie w strukturach samorządowych, ilość złożonych wniosków o dofinansowanie zewnętrzne i ilość wniosków rozpatrzonych pozytywnie, kontakt z mieszkańcami, ilość organizowanych imprez kulturalnych i sportowych. W tej części ankietowego badania, burmistrz Rita Serafin mogła pochwalić się m. in. pozyskaniem kwoty ponad 1 100 złotych środków zewnętrznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, uczestnictwem w czterech organizacjach samorządowych (w tym pełnienie funkcji przewodniczącej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich), wprowadzeniem nowoczesnych form kontaktu z mieszkańcami, właściwą strukturą zatrudnienia w urzędzie, przeszkoleniem pracowników do kontaktu z osobami posługującymi się językiem migowym oraz organizacją 30 imprez kulturalnych i sportowych.


W wyniku punktacji, zgromadzonej na podstawie ogólnopolskiego badania ankietowego, Rita Serafin uplasowała się w pierwszej dziesiątce burmistrzów i prezydentów polskich miast poniżej 100 tys. mieszkańców.


Powodem do dumy jest również miejsce gminy Kuźnia Raciborska w pierwszej dwudziestce samorządów miejskich poniżej 100 tys. mieszkańców. A takich miast jest w Polsce ponad 850. O bardzo wysokiej lokacie gminy Kuźnia Raciborska zadecydowały: środki zewnętrzne pozyskane od 2010 roku na inwestycje infrastrukturalne, bardzo szeroki wachlarz instrumentów pomocowych z jakich pozyskiwano środki (RPO WSL 2007-2013, EFS, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Edukacji Narodowej, budżet Samorządu Województwa Śląskiego itp.), wydatki ponoszone na ochronę środowiska, czy też procent wydatków budżetu gminy na działania związane z turystyką, sportem i rekreacją.

Wyniki rankingu opublikuje pod koniec stycznia 2013 r. "Dziennik Gazeta Prawna".

/Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej/

28 komentarzy:

 1. Gratulacje dla Naszej Pani Burmistrz i dla każdego Mieszkańca Gminy.Także dla tych, którym
  zawsze i wszystko jest "źle".
  P.S. Ale te nagrodzone samorządowce to tępe "dżentelgamonie". Tu na zdjęciu robią wszystko,żeby skutecznie zasłonić jedyną damę.
  U nas też taki jeden jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla pani burmistrz,że tak szybko miasteczko Kuźnia Raciborska zamieniła w wiochę!Brawo!Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to przeczyta ten wódz - buc z rud, to go trafi szlag. Niech wcześniej przeczyta co to znaczy słowo "seksista". I tak się nie opamięta ,bo na to trzeba wyższego ilorazu intelig. a do przedmowcy; lepsza
  wiocha w UE jak "miasteczko w twojej wąskiej
  ciasnej łepetynie.Intelekt się liczy nie rodzaj miejscowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale obciach! Co za matoły dokonują wpisów na portalu? Brawo - Rita Rerafin na kolejne 12 lat burmistrzowania! Teraz jej już w mieście nikt nie zagrozi. Kolejny i następny i jeszcze następny wybór ma w kieszeni! A co do wyróżnienia - no jest i koniec, ktoś go udzielił i za to bierze .....odpowiedzialność.

  OdpowiedzUsuń
 5. oj zaszalal ktos tu 12lat, ja tez musze starac sie o taka nagrode mam kilka nezlych kredytow powoli komornik zacznie mnie scigac ale'dyplom 'bedzie a cotam

  OdpowiedzUsuń
 6. a może Rita zostanie do jej 67 roku życia. To chyba dokładnie 13 lat. Oj ta 13-tka może wstrząsnąć naszym miasteczkiem. Boże tyle wyróżnień przed nami. A kto po tej pani będzie chciał pełnić majestat burmistrza? No to ciekawego 13-lecia życzę. Ja wysiadam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale nie zapominajmy też o naszej "Najdroższej Radzie"
  To znaczy o niedjetetycznych dietach naszych radnych.
  Pan M. Wrona kasuje co miesiąc za sesje prawie 2 tys. złotych. To dwa razy więcej, jak każdy jego kolega z innych gmin. Pozostali Radni od 400 do 700 Zastępczyni 1200zł A swoim stażem Wrona już dawno zdublował panią Ritę.I chyba wszystkich liderów rad gminnych w kraju. p.s. Nie wystarczy zazdrościć i ględzić! Trzeba kandydować i wygrywać wybory!

  OdpowiedzUsuń
 8. oj,oj, ja jestem radną z Kuźni. Ale piszecie nieprawdę o tych dietach, które rzekomo biorą radni i pan Wrona. To oczywista nieprawda. Tą nieprawdę pierwsze podały nowiny, a wy je powtarzacie. To nie jest Fer. Przecież wystarczy zadzwonić do Gminy, np. do skarbnika i się zapytać. Wiem, że nasz przewodniczący wystąpił na piśmie do nowin o podanie prawdziwych informacji. Wiecie z tymi dietami to tak jabym ja powiedziała, że w Rafamecie wszyscy biorą na rękę 4 tauzeny. A biorą? Nie. Ale kto to sprawdzi? A gadać będzie teraz całe miasto.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rita nie jest moją burmistrz i nigdy nie będzie. Za Cęcka na Kuźni było czyściutko, młodzież miała gdzie wyjść, ale Rita zniszczyła to wszystko, nie obchodzą ją mieszkańcy Kuźni !!! Ta baba nie ma żadnych pomysłów jest tylko popychadłem i jakos dziwnym sposobem jej to przechodzi. Ech, ech , brak słów .

  OdpowiedzUsuń
 10. U ha,ha. W komisji która przyznawała te nagrody był chyba Steve Wonder.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdyby za dwa lata wybierali "turyści" i Cystersi, wtedy prawdopodobnie nie byłoby po co organizować wyborów, ale tak na szczęście nie jest.Burmistrz dba o mieszkańców a nie o PR

  OdpowiedzUsuń
 12. Do "Cęckolubnej"! A cóż to takiego miała młodzież ,czego nie ma dzisiaj?
  Nie potrafisz dostrzec dwóch nowuch boisk? PLANÓW REMONTU STADIONU? WYREMONTOWANEGO DOMU KULTURY? Można kogoś nie kochać,nie akceptować,ale aż takie zaślepienie?
  Do pani RADNEJ! tO DLACZEGO NIE PODAJE pANI PRAWDZIWYCH
  swoich, kolegów i szefowych diet.?Szef jeszcze nie pozwolił? Każdy go musi błagać o zezwolenie na portalową wypowiedź? A może NR nie kłamią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten dom kultury jest dla tych co tam pracują. Mieliśmy kawiarenkę gdzie młodzież się spotykała, a za Ritę pozostały same speluny. Kino oczywiście nie opłacalne, no bo jak raz na ruski rok dali coś co w Raciborzu było rok wcześniej, to i nie było chętnych. A te remonty to sa w ramach długów pajacu.

   Usuń
  2. Szanowny Panie kino nie funkcjonuje już za kadencji pana W.C ok. 1995, a dom kultury nie był remontowany od momentu oddania. Wymieniono tylko piec CO bo była to firma która sprzyjała temu Panu W.C i kultura była regularnie wraz z młodzieżą ograbiana z funduszy bo w domu kultury pisało się prawdę o władzy w TYCIE. Jeżeli chodzi o kawiarnie, to chyba rzecz bardzo biznesowa i komercyjna, i tu zachęcałbym młodych prężnych i tych co dużo pyszczą na forum do nieco większej odwagi i inwestowania w podobny biznes, jak dobra kawiarnia czy restauracja, która w Kuźni jest niezbędna, a od wsparcia są finansowego są urzędy pracy i fundusze Euro a nie budżety gminy. Teraz mamy remonty domu kultury, szkół, dróg i osiedla a nie kostki brukowej i latarni. A co do kredytów to niestety kuźnia jest gminą biedną mamy w budżecie jak potrafisz liczyć ok. 960 zł na mieszkańca co w przypadku 1400 zł sąsiadów jest niczym, przy takim budżecie jest się w przypadku nagrody czym chwalić, bo to nie tylko burmistrz ale gmina jest na bardzo dobrym miejscu bo w pierwszej 20-ce. A niestety malkontenci kuźniańscy, jak zawsze narzekają i płaczą jak wam się nie podoba to miasto i jego mieszkańcy to się wyprowadźcie.

   Usuń
  3. do tego z 13:26:
   Gdyby od całaści odjąć "inwestycje" w parkingi i drewniane mostki i mosty pod pałacem w Rudach ,wtedy zostałoby więcej na prawdziwe potrzeby mieszkańców.Cóż PR kosztuje ;-(

   Usuń
  4. Może masz i racje, tylko że mostek i parking nie z gminnych były budowane, a tylko projekty z naszych budżetowych i to są nie znaczne koszty a darowanemu ... nie zagląda się w...ale faktem jest że sporo inwestycji w tej części gminy się realizuje a to dlatego że stworzył się od 3 kadencji układ towarzysko wiejski nie do obalenia a może kuźnianie pomogą a nie narzekają

   Usuń
 13. to znowu ja radna rady miejskiej: co ty anonimie pleciesz. Wszystko było podawane. A w każdej chwili możesz sobie wejść na stronę BIP i tam wyczytasz wszystko. Tylko trzeba chcieć. Jeśli chcesz to znajdziesz. A jak masz telefon to dzwoń do urzędu - tam pani skarbik udzieli ci informacji. Myślę, że i tak nie nie uwierzysz. Bo niestety ta informacja jest inna niż podana przez NR. Chociaż ty chyba w nic nie wierzysz. No ale taki już ten świat jest.

  OdpowiedzUsuń
 14. Po zamknięciu szkoły,za gaszenie kaganka oświaty to już chyba mendal będzie zamiast głupiego duplomu co?Myślę ,że to można podciągnąć pod dziedzinę gospodarność oraz chronę środowiska. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to może na migi można to wytłumaczyć mając w ręce kij na przykład W trakcie wykłądu.

  OdpowiedzUsuń
 15. To są zwycięzcy konkursu, o innych nie wspominają

  http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/oto-zwyciezcy-rankingu-perly-samorzadu,5403437,0,fotoreportaz-maly.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Do komentatora z24.01 godz.13.26 Dzięki za cenny głos i b. ważne wiadomości.TRZEBA TAKICH ARTYKUŁÓW.Artukułów, nie tylko krótkich komentarzy. Ale za ostatnie zdanie, to powinieneś DOSTAĆ W PYSK!
  Nie udawaj , ze nie znasz pewnego rudzania,który na tym forum często udaje "mieszczucha" albo turzanina,żeby dzielić gminę.On bardzo nie lubi Kuźni. "Dziel i rządź!" A ilużeś ty tych malkontentów na tym forum naliczył
  Jakie masz prawo sądzić ,że wszyscy oni to akurat KUźnianie?
  Brak opozycji dla władzy,to jej zguba i szkoda dla społeczeństwa.
  No,umiar trzeba zachować.Czyś Ty go zachował -dokońca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam i nie udaję, mam takie same zdanie odnośnie pewnego pana z Rud udającego Turzanina który dzieli gminę i to nie tylko na forum, nastawie drugi policzek bo nie jesteśmy świeci w naszym umartwianiu zachęcam do działania, a nie tylko do emocji na forum
   Patryiota lokalny Kuźnianin

   Usuń
 17. No i jak tam Towarzyski Klub Mieściuchów Niespełnionych? Macie burmistrza na 100 lat a wam dalej nie pasuje i już. Ciągle szukacie winnych za waszą niemoc, nieumiejętność, brak kompetencyji. Macie za to kilku mędrców, tych dnia dzisiejszego, ale i tych z minionej epoki. No i jednego patriotę od siedmiu boleści. Tym chcecie ludowi bożemu zaimponować? No to dobrze że trafił wam się burmistrz na 100 lat. Trzymojta się 100 lat. Bedziecie dalej mieli o czym bazgrolić.

  OdpowiedzUsuń
 18. Co to znaczy 'wy?,wam"? szukacie"? nie pasuje"? Gmina jest jedna!!!
  A kim ty jestes siewco nienawiści?
  Redaktorze portalu - czy toto jest zgodne z regulaminem? Skąd jest ten dyskutant i co chce tworzyć? Zróbcie wreszcie pożondek zeby takie głosy tu nie miały wstempu

  OdpowiedzUsuń
 19. Jest jeden atrybut rządzących, wrodzona skromność.Wywiad jakiego udzieliła nasza "pereła" broni się sam.Jeżeli starczy czytelnikowi cierpliwości w słuchaniu pustosłowia i logorei ,proponuję wysłuchać załączonego linku.http://www.naszraciborz.pl/site/film/4223-powiat-ma-gmine-perle.html.html Z którego wynika , że materiały do oceny jury pochodzą z podań wysyłąnych przez gminy do gazety.Nikt z tego dziennika nie pofatygował się aby to sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ludzie ! Forumowicze! UCZCIE SIĘ NA POWYŻSZYM TEKŚCIE !
  OPOZYCJONISTA (-tka.)
  przeciwnik lub znawca.Jaka waga treści tych 3 zdań! No i jaka KULTURA KOMENTATORA !!!
  Przesłuchałem 2 razy ten filmik.No, nie jest aż tak źle, moim zdaniem.
  Alem się tu wiele nauczył!

  OdpowiedzUsuń
 21. Komentarz klasa.Ale w rzeczywistosci nie jest aż tak źle! Wysłuchałem 2 razy.Jest nad czym myśleć. Mądry nauczy się więcej od przeciwników,jak od przyjaciół. Schlebiacze i dyżurni lub stali oklaskiwacze każdego
  człowieka potrafią ściągnąć poniżej nizin.

  OdpowiedzUsuń
 22. Prawdopodobnie ten sam konkurs i jego wyniki http://www.nowiny.pl/88994-burmistrz-radlina-i-wojt-godowa-w-czolowce-rankingu-wlodarzy.html

  OdpowiedzUsuń