20 września 2012

Check-in Foursquare, czyli Poznawaj Cystersów Mobilnie

"Poznawaj Cystersów Mobilnie" - tak Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich (OSGC) zachęca do zwiedzania obiektów cysterskich w Polsce za pomocą serwisu Foursquare.

Stowarzyszenie stworzyło w Foursquare swoją stronę, dzięki której turyści mogą z łatwością zaplanować wycieczki śladami "białych mnichów" oraz poznać obiekty cysterskie polecane przez OSGC, samych turystów, jak i mieszkańców gmin cysterskich.

Obecnie z Foursquare'a na całym świecie korzysta już ponad 22 miliony użytkowników. Serwis wykorzystuje potencjał geolokalizacji, czyli meldowania się w miejscach. Trend ten, choć z powodzeniem wykorzystywany jest na Zachodzie, to w Polsce wciąż się rozwija. Na profile w Foursquare zdecydowały się tylko duże miasta, jak na przykład Poznań, Warszawa czy Gdańsk.- Tak, jak bliscy nam Cystersi byli prekursorami w wielu dziedzinach, tak i my jesteśmy dziś wśród niewielu organizacji w Polsce wykorzystujących potencjał technologii mobilnych i geolokalizacji w promocji turystyki - podkreśla Rita Serafin, przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich.

Strona OSGC znajduje się pod adresem internetowym www.foursquare.com/gminycysterskie. Znaleźć tu można listy polecanych przez Stowarzyszenie obiektów cysterskich, uporządkowane według regionów. Każdy obiekt posiada krótki opis historyczny. - Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się tu dodatkowo oferty lokalnych przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne, czyli na przykład restauracji, hoteli, pensjonatów - wyjaśnia Rita Serafin i dodaje: - Na stronie Gminy Cysterskie każdy może dodać miejsce związane z cystersami.

Projekt pn. "Poznawaj Cystersów Mobilnie" to pomysł agencji Intro PR specjalizującej się w marketingu regionów. - Serwisy społecznościowe wykorzystujące geolokalizację wciąż słabo wykorzystywane są w Polsce. A tymczasem to świetne narzędzie marketingowe, które pozwala na komunikację nie tylko z użytkownikami portali społecznościowych, ale internetu w ogóle - mówi Adam Misa, managing director Intro PR. - Ogromnie cieszymy się, że nasz pomysł od razu spodobał się Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich. Zrobiliśmy na razie pierwszy krok. Mamy nadzieję, że projekt "Poznawaj Cystersów Mobilnie" będzie się rozwijał, a jego potencjał dostrzegą też lokalni przedsiębiorcy związani z ruchem turystycznym obiektów cysterskich - dodaje Adam Misa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz