14 lipca 2012

Trzy trzynastki zakończyły NAL 2012

Kilkanaście minut po godzinie 13. w piątek, 13 lipca zakończyła się XIII Nieobozowa Akcja Letnia zorganizowana przez oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kuźni Raciborskiej.NAL 2012 rozpoczęła się 2 lipca i trwała dwa tygodnie. Przedsięwzięciu przyświecało hasło "Radosne, bezpieczne i pożyteczne wakacje 2012". W tegorocznej akcji skierowanej do najmłodszych mieszkańców Kuźni codziennie brało udział od 20 do 40 dzieci. Środki finansowe na realizację NAL pochodziły z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz od sponsorów (pieczywo, ciastka, napoje).

Każdego dnia młodzi kuźnianie mogli liczyć na mnóstwo atrakcji - od kąpieli na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" (gdzie spędzili najwięcej czasu, bo i pogoda była wyśmienita) poprzez zajęcia świetlicowe (konkurs "Kibic Euro 2012", czy quiz z wiedzy o Kuźni Raciborskiej), konkurs rzeźby z piasku, rozgrywki w piłkę nożną, wybór miss i mistera NAL 2012, wycieczka kolejką wąskotorową czy wizyta w gospodarstwie ekoturystycznym Bernarda Kowola.

Nad wszystkim czuwała prezes kuźniańskiego TPD Romana Serafin, której wydanej pomocy udzielili wychowawcy z placówek oświatowych (Koryna Czogała, Ewa Kanak, Teresa Ignacy, Iwona Safian-Bukańska, Ewa Serafin oraz Sylwia i Krystyna Niemiec), a także uczniowie z "Klubu Wolontariusza" działającego przy gimnazjum w Kuźni (Estera Błaszczyk, Paulina Miszuda, Elisabeth Rochowiak, Sonia Kalus, Natalia Smyka i Patryk Mroncz).Ostatni dzień Nieobozowej Akcji Letniej, który odbył się wspomnianym już "Wodniku" - oprócz dobrej zabawy - sprowadził się do wręczenia nagród i upominków dla zwycięzców poszczególnych zabaw oraz podziękowań dla osób, które aktywnie włączyły się w pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Materiał przygotowany przy współpracy z portalem raciborz.com.pl

Zdjęcia z półmetku NAL 2012 zobaczysz TUTAJ

1 komentarz:

  1. wikttoria świderek21 sierpnia, 2012 00:22

    tesz chodziłam ale w drugim tygodniu jechałam na wakacje :laughing: :tongue:

    OdpowiedzUsuń