30 marca 2012

Łzy zagrają w Kuźni

Każdy, kto zna zespół ŁZY wie, że ich koncerty to ogromna dawka dobrej muzyki i gwarancja doskonałej zabawy. Nie bez przyczyny uważani są za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. Dokładnie rok wcześniej podczas koncertu w Warszawie Sara Chmiel po raz pierwszy zaśpiewała z zespołem. Przez miniony rok Sara dała się poznać jako niezwykle utalentowana wokalistka, która wniosła do zespołu ŁZY mnóstwo pozytywnej energii i nowe muzyczne pomysły, które objawiły się na płycie "Bez Słów".

Rok 2012 będzie dla zespołu ŁZY niezwykle aktywny. Już 2 lutego, w warszawskim klubie Hard Rock Cafe odbył się niezwykły koncert "ŁZY i przyjaciele" z okazji Jubileuszu 15-lecia zespołu. Wśród gości, którzy zaśpiewali piosenki ŁEZ, pojawili się m. in. Piotr Cugowski (Bracia), Marek Piekarczyk (TSA), Anja Orthodox (Closterkeller), Marcin Roszak (Finsky), Kabaret Młodych Panów, zagra Michał Jelonek i inni. Całość poprowadził Marek Sierocki.

Trwają także przygotowania do letniej trasy koncertowej, a muzycy intensywnie pracują nad materiałem na nową płytę.

Zespół ŁZY - nieustająco od 15 lat jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Na swoim koncie mają platynowe i złote płyty. Dotychczas ukazało się sześć albumów, z których trzy: "W  związku z samotnością", "Nie czekaj na jutro" i "The Best Of 1996-2006" osiągnęły status Platynowej Płyty, a krążęk "Jesteś jaki jesteś" "pokrył się" złotem. W maju pojawił się premierowy album "Bez słów", którym swój głos objawiła nowa, energetyczna, ze wszech miar utalentowana wokalistka zespołu Sara Chmiel.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi platynowy album "W związku z samotnością" (2001 r.) z przebojami "Agnieszka" oraz "Narcyz". Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem "Oczy szeroko zamknięte" zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka "Oczy szeroko zamknięte", w plebiscycie Radia "Zet", została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX wieku.Najważniejsze nagrody i wyróżnienia, które zespół zdobył w ciągu ponad 15 lat swojej działalności to m. in.:

wygrana na festiwalu w Opolu, dwie Superjedynki (dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku "Oczy szeroko zamknięte"), trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie "Telekamery" (w kategorii Muzyka), a także II miejsce na festiwalu "Top Trendy" podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik "Wprost" uznał wówczas ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

W listopadzie 2010 nastąpił największy przełom w biografii grupy. 14 listopada zakończono współpracę z firmą Rock House Entertainment, a 15 listopada zespół podjął wspólną decyzję o zakończeniu współpracy z Anią Wyszkoni (która była wokalistką zespołu przez 14 lat). Po tym zdarzeniu nastąpił etap poszukiwania Nowego Głosu Łez. Spłynęło ponad 650 zgłoszeń! Udział w przesłuchaniach wzięła między innymi Sara Chmiel, która - jak się później okazało - zyskała największą sympatię członków zespołu, a ponad 40 koncertów, zagranych w tym sezonie i każdorazowo wielotysięczna publiczność potwierdziły nieprzerwaną popularność zespołu i wielką sympatię fanów dla nowego głosu w zespole. Oprócz walorów wokalnych, dziewczyna z Podkarpacia ujęła zespół poczuciem humoru, spontanicznością, energią i "tym czymś", co trudno zdefiniować, a co niewątpliwie jest bardzo istotne. Sara do tej pory śpiewała w rzeszowskim tercecie Mocha. Dziewczyny w 2009 roku zdobyły drugie miejsce w koncercie "Debiutów" na festiwalu w Opolu.

Brały również udział w ostatniej edycji programu "Mam Talent", gdzie dotarły do półfinałów.

Tuż przed grupą ŁZY wystąpi formacja DŹWIĘKI KOLORÓW RETRO.Zespół rockowy Dźwięki Kolorów Retro założony w październiku 2010 r. przez grupę studentów Politechniki Opolskiej. Dźwięki Kolorów Retro grają starego polskiego rock'a poczynając od mocnych przesterowanych gitarowych klimatów na spokojnych akustycznych balladach kończąc.

Pod koniec listopada, w swoim debiucie scenicznym - przeglądzie zespołów studenckich "Rock-Time" 2011 r., zdobyli nagrodę publiczności oraz wyróżnienie jury. Dzięki temu zagrają na opolskich Piastonaliach. Zespół Dźwięki Kolorów Retro spodobał się zwycięskiej kapeli People of the haze tak bardzo, że Ci zrzekli się głównej nagrody jury - 20 godzin nagrań w studiu Radia Opole, na rzecz DKR

Nadal trwają prace nad materiałem na pierwszą płytę D. K. R.

OTO ODNOŚNIK DO STRONY ZESPOŁU DŹWIĘKI KOLORÓW RETRO

Koncert nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie lokalnych przedsiębiorców: Z. U. H. Jan Skrzypek, DarekFestyny.pl, FRB Jerzy Bandurski, Agro-Mat Alojzy Ficoń, Resus - Renata i Józef Ficoń, Janusz Lasak - Firma Transportowa, F. H. U. Roksana Czerwik.

Patronat medialny nad imprezą objął m. in. portal tylkokuznia.info.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz