31 marca 2012

To już pewne: Podstawówka przy Piaskowej

Spekulacje na temat przeniesienia Szkoły Podstawowej do budynku obecnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych pojawiały się od wielu miesięcy. W czwartek burmistrz Rita Serafin ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości.

Zamiar połączenia obu placówek oświatowych w jednym obiekcie budził rozmaite emocje. - Dziś decyzja jest już podjęta i wszystkie działania, jakie zmierzają w tym kierunku prowadzą do tego, że 1 września ruszymy ze Szkołą Podstawową przy ul. Piaskowej 28. Choć szkoły znajdować się będą w jednym budynku, będą funkcjonować oddzielnie - mówi burmistrz.

W związku z przenosinami, budynek czekają drobne przekształcenia. Nastąpią zmiany przegród, a w niektórych salach zmiana ścian. Wszelkie kwestie - jak zaznacza R. Serafin - są na bieżąco konsultowane z dyrektorami obu placówek - Kingą Apollo i Kazimierzem Szczepanikiem. - Pojawią się również na niektórych korytarzach dodatkowe drzwi, których zadaniem będzie wydzielenie stref bezpieczeństwa. Chodzi tu szczególnie o dzieci z podstawówki - dodaje burmistrz. Odświeżone zostaną ponadto wszystkie sale lekcyjne. Znajdujące się obecnie na ścianach plansze i gabloty zostaną zdjęte, a pozostałe po kołkach otwory załatane. - Na pewno nauczyciele przy nowym podziale klas będą chcieli inaczej to wszystko zorganizować, tak by wyglądało to bardziej estetycznie - mówi R. Serafin.

Od chwili, gdy pojawiły się informacje o przenosinach, dało się zauważyć powstanie dwóch środowisk: zwolenników połączenia obu placówek oraz przeciwników tego pomysłu. Z jednej strony byli to rodzice uczniów, a z drugiej nauczyciele. Jak udało się ich przekonać? - Myślę, że było to rozsądne przeanalizowanie wszystkich elementów i wykazanie, że chcemy absolutnie działać ani na szkodę ucznia, ani tym bardziej nie będą zagrożeni nauczyciele, gdyż obawy, które związane były z zatrudnieniem się nie sprawdzą - mówi burmistrz, po czym dodaje: - Tam, gdzie są uczniowie, to będą i nauczyciele, więc nasza troska powinna pójść w tym kierunku, by mieć dzieci i móc kogo uczyć.Rita Serafin zapewnia ponadto, że przeniesienie podstawówki do budynku przy ul. Piaskowej to nie żaden zamach ani na miejsce pracy, ani na jej komfort. - Mam świadomość - mówi burmistrz - że nadal jest sporo wątpliwości i być może niektórzy jeszcze w opozycji do tego pomysłu trwają. Natomiast wydaje mi się, że ten czytelny sygnał, a więc to, że połączenie będzie miało miejsce i powiedzenie tego otwarcie dało do myślenia osobom, które miały wątpliwości. Dziś wiedzą, że decyzje już zapadły i nie są one oparte na emocjach, ale na realnej ocenie tego, co oświata w Kuźni Raciborskiej ma do dyspozycji.

Przeniesienie podstawówki do budynku ZSOiT nie będzie wymagało podjęcia stosownych uchwał. - Nie musimy się martwić o jakieś wymogi formalne. Przejście szkoły podstawowej na ul. Piaskową to tylko zmiana adresu szkoły, a nie żadna likwidacja, to nie jest jej transformacja w takim rozumieniu, jak przepisy wymagają konsultacji i uruchamiania procedury. Naszym zadaniem jest przygotowanie obiektu tak, by uczniowie i nauczyciele we właściwy sposób realizowali swoje zadania edukacyjne - kończy burmistrz Serafin.

28 komentarzy:

 1. co za idiotyczne pelne prymityctwo od strony P. Rity Serafin gratulacje babajago ! :angry:

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli szkoły będą miały więcej pieniążków. Nie trzeba będzie przecież ogrzewać dwóch budynków i na prądzie zaoszczędzą itp. itd. Same oszczędności :) Ciekawe tylko gdzie pójdą te pieniążki? Może na doposażenie klas; może na pomoce dydaktyczne, może na lepsze obiady dla dzieci??? na co zostaną wydane????

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto będzie głównym dyrektorem?

  OdpowiedzUsuń
 4. :angry: co za głupi pomysł wymyśliła ta kobieta ja bym dała kogoś innego na jej miejsce :angry:

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo p. Rito doprowadzacie do tego, że wszyscy z Kuźni wyjadą bo nikt nie będzie chciał tu zostać: żadnych dużych sensownych zakładów pracy,szkołe zamykacie, dla nas i naszych dzieci nie żadnej przyszłości. Ani pani jako burmistrz, a nie wspomnę już o radnych, że nie myślicie żeby jakoś przyciągnąć ludzi do kuźni, tylko robicie wszystko, by z tond uciekali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. ponoc bedzie otwarty poprawczak w jednej z czesci szkoly.nreszcie sie cos robi dla tych ,poszkodowanych przez zycie ,super i dzieki. :wink: :wink: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :angry:

  OdpowiedzUsuń
 7. do anonima-a: ostatni pociąg do RIO odjechał wczoraj o 16.00. A ty nie zdążyłeś. Coś myślał, że nasi kuźniańscy radni cokolwiek zrobią? Ani nie potrafili, ani nie chcieli, więc zrobili to co zrobili, czyli nic. Te Radki, Słomki, Wajdowe, Tokarskie, Kowole i Chroboczkowa, toć to jakieś nieporozumienie. Popatrzcie ludzie, komu my daliśmy władzę w naszym mieście!!! To czego oczekujecie? Jak do tego dodacie burmistrzową i burmistrza, to macie obraz cały. Funta kłaków nie są warci. Przecież ci ludzie nie potrafią przeanalizować podstawowego problemu. To chore. Trzeba ich przegonić, bo wstyd miastu przynoszą.

  OdpowiedzUsuń
 8. i puzniej moje dziecko będzie paliło papierosy;/;/;/ to po co to bo dajom starsi dzieci papierosa boze!! juz wypisuje moje dziecko z tej szkoły

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak to kto bedzie głównym dyrektorem? Szczepan. Największa porażka w historii kuźniańskiej eudukacji. Likwidator szkolnictwa średnigo, a wkrótce i gimnazjaznego w naszym mieście.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co za świat.. Co za ludzie.. >..>

  OdpowiedzUsuń
 11. Ludzie, czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem? Przecież widnieje jak byk, że choć obie szkoły będą znajdować się w jednym budynku, to będą funkcjonować jako dwie oddzielne jednostki. I dyrektorów będzie dwóch - tak jak do tej pory. Zniknie nazwa ZSOiT i zostanie gimnazjum, gdzie dyrektorem będzie p. Szczepanik oraz Szkoła Podstawowa, w której dyrektorem będzie p. Apllo. Paniatna?

  OdpowiedzUsuń
 12. Będzie dwoje dyrektorów, i ieden super dyrcio - Wiesława. ha, ha, ha .... . Róbta co chceta.Ja wysiadam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mieszkaniec. Nazwa ZSOiT dawno powinna zniknąć, bo takie coś już formalnie nie istnieje. Od września jest tylko gimnazjum. Cała reszta to pic. Poniatno? I ze zrozumieniem? Teraz tylko czekać na: Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej ul. Piaskowa 28.

  OdpowiedzUsuń
 14. No i widać od razu która grupa umie czytać a która tylko pisać. Oby gimnazjum doszło do poziomu podstawówki. To tyle

  OdpowiedzUsuń
 15. była mieszkanka01 kwietnia, 2012 14:20

  Żal Pani Rito choćby dla historii tej szkoły, Pierwsza Szkoła w Kuźni założona przez legendarnego Wawrzynka, żal teraz będziecie tam tyłki grzać, bo ktoś tak odpicował te szkołę, już nie będzie się śpiewać hymnu tej szkoły żal to już nie to samo...beznadziejna decyzja

  OdpowiedzUsuń
 16. małe dzieci potrzebują naszej nowej hali na ul.Piaskowej. Miałem praktyki w "starej szkole" i jako przyszły nauczyciel bałbym się o dzieci ćwiczące na tej hali. Sprzętu sportowego tyle co nic. Ćwiczenia nie są przeprowadzone w 100% poprawnie bo trzeba je modyfikować żeby dzieci nie połamały sobie rąk na ścianie przy czym i atrakcyjność lekcji spada. Ciężko w ten sposób zaszczepić sport u dzieci na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 17. oj radni z burmistrz pokazali na co ich stac,fakt gimnazjum posiada lepszą salę gimnastyczną,ale po co ta przeprowadzka? ucierpią na tym dzieci,ale widocznie nikogo to nie obchodzi,już i tak rodzice posyłają dzieci do innych szkół,np;Budziska,Solarnia,bo to co dzieje się z kuźniańską oświatą jest karygodne... pięknie rządzi burmistrz ze swoją kliką :angry: :angry:

  OdpowiedzUsuń
 18. ze szkoly podstawowej01 kwietnia, 2012 22:24

  :crying: :angry: :crying: :angry: :crying: :angry: :angry: :crying:

  OdpowiedzUsuń
 19. tak to jest jak sie wybiera ludzi, ktorzy nie maja pojecia o zarzadzaniu.. jak nauczycielka moze potrafic rzadzic gmina.. Smiech na sali ;) W naszej gminie potrzeba ludzi, ktorzy ukonczyli studia zwiazane z zarzadzaniem!!! Wystarczy juz ludzi, ktorzy nie maja o nim pojecia..

  OdpowiedzUsuń
 20. @mieszkanak problem powstał bo Rodzice wysyłają dzieci do Budzisk i Solarni nie trzeba byłoby nic robić gdyby dzieci chodziły by tu w Kużni do szkoły

  OdpowiedzUsuń
 21. Ile ludzi tyle opini. Wszystkim burmistrzówka nie dogodzi a jak wam sie nie podoba było głosować. Zale wylewają na forum biedaki. A który poszedł burmistrzce w twarz powiedzieć że papra sprawe hee? w piguły zamkną jedna ze szkół (wogóle) jak nie bedzie zmian i tyle bo się dzieci nie rodzą. Zreszta patrząc na wasze wywody lepiej niech si e nie rodzą :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Poza tym co wy chcecie na wiosce poziom szkolnictwa trzymać jak w harvardzie?? zawsze była szkołą do bani czy w nr 1 czy 2. Liczy się poźniejsza edukacja i nie piepszcie mi o przygotowaniu itp.

  OdpowiedzUsuń
 23. przykro patrzeć na to wszystko, cieszę się że jest możliwość wysłania dziecka do innej szkoły niż w Kuźni moje dzieci na pewno nie będą chodzić do tej szkoły. Wygląda na to że gimnazjum musi sobie poprawić prestiż podstawówką aby jeszcze funkcjonować.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie mogę pojąć jak tu u nas to wszystko się załatwia... Byłam na spotkaniu w sprawie połączenia i zapewniano ,że żadnej decyzji nie podejmą bez zgody rodziców. Tłumaczyli,że nie opłaca się utrzymywać budynku ...a dziś w klasie siedzi ok 20 dzieci ...za parę lat w tej samej klasie ...już przerobionej na biura UM będzie siedziało może 2-3 urzędników i to dopiero będzie się opłacało!!! Gratuluję kalkulacji!.. i jestem przekonana, że wpiszecie się wszyscy niechlubnie w historię Kuźni ,bo nikt nie dał Wam prawa likwidować tego , co ma historię , tradycję i bardo dobrze sobie radzi.Powstało bez WAS i dobrze sobie bez Was radzi.Szkoła Podstawowa to jedna z najlepszych jednostek w naszej gminie ale WY nie spoczniecie póki wszystkiego nie zniszczycie...Myślę ,że gdyby tym problemem podzielić się z Polakami i panią Jaworowicz zmieniła by się perspektywa i tylko kurz by pozostał...

  OdpowiedzUsuń
 25. " ? " oszczędzone pieniążki pójdą w kolejne podwyżki czynszu ;) przecież urzędnicy bardzo mało zarabiają za tą labę ! ech ... dużo pisać trzeba a nie ma sensu . To i tak niczego nie zmieni do następnych wyborów

  OdpowiedzUsuń
 26. " ? " oszczędzone pieniążki pójdą w kolejne podwyżki czynszu ;) przecież urzędnicy bardzo mało zarabiają za tą labę ! ech ... dużo pisać trzeba a nie ma sensu . To i tak niczego nie zmieni do następnych wyborów

  OdpowiedzUsuń
 27. Na tym forum wszyscy opluwają naszych radnych a kto ich do cholery wybieram właśnie tacy jak wy były wybory były spotkania trzeba było powiedzieć prawdę i nie glosować na ta panią Wszyscy pyskujecie na temat szkoły a sami dzieci wysyłacie do innych (solarni nędzy itp.) Przecie wy wybieraliście władze więc czemu na zebrania nie chodzicie i wyrzucicie wasze żale i nie weżniecie sprawy w swoje ręce Żyjemy w demokracji i jest możliwość wcześniejszych wyborów całej władzy i rozpędzenia jej w w diabli wraz z wszystkimi co tylko siedzą a nie pracują do naszego dobra Wszyscy widza że tam nic się nie załatwi bo żaden nie ma dla petenta czasu jak podczas pracy zajęci są inna pracą (zakupami własnymi sprawami ) a nie sprawami mieszkańców Nasi włodarze patrzą tylko by mieć ciepłe posadki dla siebie i swych znajomków i to wasze opluwanie nic nie da, oni się tam dobrze bawią naszym kosztem by po kolejnej kadencji znów zaistnieć to ich tylko interesuje a nie mieszkańcy naszej gminy ich interesują podwyżki by było więcej na ich pensje a nie by my szybcy mieli lepiej Ale co to zmieni w przyszłości jak wszyscy ci co teraz krytykują to elektorat wyborczy obecnej władzy dlatego nic to nie zmieni Więc zastanówcie się czy warto psica czy lepiej było by przed wcześniej cała nasza władzę zdegradować ?

  OdpowiedzUsuń
 28. Jest poszukiwany nauczyciel, który jest zakochany w język japoński. Proszę pomoc go odnalezć, bo czeka na niego praca w Katowice http://preply.com/pl/katowice/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-japońskiego

  OdpowiedzUsuń