25 lutego 2012

Będzie parking, chodnik i zmiana organizacji ruchu

A to wszystko w obrębie ulicy Moniuszki oraz Rudzkiej. Zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie drogi za hotelem "Gracja".

Początkowo były plany częściowego zamknięcia tego krótkiego odcinka, jednak - jak zaznaczył podczas czwartkowego spotkania z Zarządem Jednostki Pomocniczej "Osiedle nr 1" wiceburmistrz Bogusław Wojtanowicz - nie jest to proste ze względu na szereg innych spraw, jakie trzeba byłoby w tej kwestii uregulować (zmiany w nawigacji GPS, uzgodnienia ze starostą). O wiele łatwiejsze będzie natomiast wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, polegającej na ustawieniu zakazu wjazdu od strony ul. Rudzkiej i otwarciu drogi poprzez ustawienie znaku "droga jednokierunkowa" od ul. Moniuszki (dziś jest na odwrót). Zmiana ta ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci, bawiących się w obrębie bloków znajdujących się przy ul. Rudzkiej.

Drugą sprawą będzie ułatwienie mieszkańcom bloków dojścia do śmietnika poprzez wybudowanie niewielkiego chodnika pomiędzy placem zabaw a garażami. W momencie obfitych opadów deszczu, na placu tworzy się potężna kałuża, która po wyschnięciu zamienia się w błotnisty teren. Ułożenie kilku płytek chodnikowych bądź kostki ma wyeliminować trwający od dłuższego czasu problem.

Ostatnia kwestia to budowa parkingu na 8-10 samochodów pomiędzy lasem a blokiem o numerze 46 a-b. O możliwości wybudowania tam kilku miejsc parkingowych poinformował w trakcie czwartkowego obchodu wiceburmistrz Wojtanowicz wskazując fragment terenu należącego do miasta. Nowy parking ma zapobiec stawianiu samochodów na trawniku oraz pod samymi oknami bloku, na co skarżą się inni mieszkańcy. Wraz z nowymi miejscami parkingowymi, naprawiony ma zostać fragment betonowej drogi prowadzącej w kierunku garaży przy ul. Moniuszki.Chodnik oraz parking zostanie sfinansowany z budżetu miasta oraz z pieniędzy, jakie na ten cel przekaże Zarząd Osiedla.

9 komentarzy:

 1. Kiedy rozpieprzą wreszcie tą melinę na Rudzkiej ,czyli przystanek PKS.

  OdpowiedzUsuń
 2. te bloki wyglądają fatalnie

  OdpowiedzUsuń
 3. nareszcie się coś dzieje :smile: :smile:

  OdpowiedzUsuń
 4. Wykonać elewację bloków ,pierwsze wrażenie jest najważniejsze dla przyjezdnych i przejeżdżających przez Kuźnię.

  OdpowiedzUsuń
 5. niech lepiej wymienią drzwi w blokach na Fornalskiej,a nie parkingi robić na rudzkiej

  OdpowiedzUsuń
 6. To będzie parking płatny

  OdpowiedzUsuń
 7. abel będzie kasował

  OdpowiedzUsuń
 8. I niech mu budkę postawią żeby miał gdzie w gardło lać. :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 9. A tego KRETA od tej bravy powinni obciążyć za zniszczenie trawnika.

  OdpowiedzUsuń