22 listopada 2011

Trzy medale kuźnianina na zawodach w grapplingu

W dniach 4-6 listopada w Tamasi na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów, Juniorów, Seniorów i Weteranów w grapplingu. Jednym z zawodników był kuźnianin Wojciech Płachciak.

Zawody podzielono na trzy dni. Pierwszego dnia odbyła się weryfikacja i ważenie. Drugiego - walki NO-GI (bez kimon). - Nie udało mi się powalczyć w juniorach, przegrałem w pierwszej walce z dobrym, chorwackim zapaśnikiem. Może dlatego, że była to moja pierwsza walka na zawodach tej rangi - mówi Wojtek Płachciak.

Lepszą formą kuźnianin wykazał się natomiast w kategorii seniorów, przegrywając tylko w finale 1:0. - Drugiego dnia (walka GI - w kimonach) walczyłem z reprezentantami Ukrainy, Chorwacji i Węgier, zdobywając srebro. Później odbyły się walki seniorów, w których również zdobyłem drugie miejsce, ulegając Węgrowi (brązowy pas BJJ) - dodaje W. Płachciak.


Ogólnie - jak zaznacza kuźniański zawodnik - polska reprezentacja wypadła bardzo dobrze, przywożąc do kraju 25 medali, wśród których znalazły się trzy wywalczone przez zawodnika "Sparty":

II miejsce - NO-GI - 80 kg - senior;
II miejsce - GI - 80 kg - junior
II miejsce - GI - 80 kg - senior

- Całe zawody były bardzo dobrze zorganizowane, zakwaterowano nas w eleganckim hotelu. Nawiązaliśmy też dużo nowych znajomości i zdobyliśmy wiele doświadczeń - mówi Wojtek, który już czyni przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski pod patronatem Polskiego Związku Jiu-Jitsu i głównych Mistrzostw Polski w BJJ, które odbędą się 27 listopada 2011 r.

- Chciałbym podziękować Trenerom: Maciejowi Kriwienokowi, Tomaszowi Jabłonce, Mariuszowi i Maćkowi Linke za ciężkie przygotowanie oraz Trenerowi Kadry: Piotrowi Bagińskiemu za umożliwienie startu na Mistrzostwach; rodzicom i dziewczynie za wsparcie, sponsorom, którzy przyczynili się do wyjazdu i sukcesu: firmie "Colway", Urzędowi Miejskiemu w Kuźni Raciborskiej, Pani Sabinie Chroboczek-Wierzchowskiej oraz Panu Arturowi Pattocemu.

/Zaczerpnięto z raciborz.com.pl/

5 komentarzy:

 1. Brawo Wojtek.Tylko tak dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. i po raz kolejny Wojtek udowodnił jaki jest dobry w tym co robi ! I to na randze światowej !

  OdpowiedzUsuń
 3. DAWAJ WOJTEK, DAWAJ NA CISNIENIU

  OdpowiedzUsuń
 4. PODZIWIAM CIE WOJTAS ZA TO, ZE WKLADASZ CALE SWOJE SERCE W DAZENIU DO OSIAGNIECIA CELU I ZYCZE CI NASTEPNYM RAZEM TEGO ZLOTA OCZYWISCIE, POZDRAWIAM NA CISNIENIU!

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo Wojtek. Oby tak dalej ,szacuneczek!

  OdpowiedzUsuń