10 sierpnia 2011

C. Nowakowska, M. Gałuszka-Biernacki i M. Kriwienok bohaterami albumu "Spotkania"

W poniedziałek, 8 sierpnia w siedzibie starostwa powiatowego w Raciborzu odbyło się wręczenie specjalnych albumów osobom, które znalazły się na łamach wspomnianego w tytule wydawnictwa.

Album pt. "Spotkania" został wydany z okazji 10-lecia współpracy pomiędzy powiatem raciborskim a powiatem Märkischer (Nadrenia Północna-Westfalia). Jego bohaterami są ludzie - mieszkańcy naszego powiatu. Wśród 25 osób z powiatu raciborskiego (drugie 25 pochodzi z powiatu Märkischer), które trafiły do tej wyjątkowej publikacji znalazło się troje kuźnian: Celina Nowakowska - prezes stowarzyszenia Kobiet Aktywnych "Babiniec", Maciej Kriwienok - szef Miejskiego Klubu Sportowego "Sparta" oraz Marcin Gałuszka-Biernacki - sekretarz kuźniańskiego koła Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej.

Celina Nowakowska: Jestem bardzo mile zaskoczona. Od momentu, kiedy tylko pojawiła się informacja, że taki album zostanie wydany, to widziałam w Kuźni wielu takich ludzi jak ja. Jednak wydawało mi się, że bardziej pożądane będą te osoby, które działają na obszarze miasta już dość długo, przez co będą bardziej dostrzeżone. I choć uważam, że nie mam tak dużych osiągnięć, to - jak powiedział podczas uroczystości wręczania albumów starosta Adam Hajduk - ma być to album o zwykłych ludziach, więc tym bardziej mi miło, że jestem właśnie jedną z tych zwykłych osób, która coś robi i się nie zniechęca. A przecież nieraz się słyszy, że nie warto, że nic się nie udaje... Mam jednak głęboko w sercu takie przekonanie, że to się w końcu musi przelać i w tej naszej Kuźni zacznie się coś dobrego dziać. Musi nastąpić kiedyś jakiś przełom, że zacznie się nam coś wspólnie udawać i będziemy mogli zmienić to miasto na lepsze. Nawiązując do naszego Stowarzyszenia, którego mottem jest "Od pomyślności tego miasta zależy nasza pomyślność" jestem zdania, że im więcej my będziemy inwestować w dobro tego miasta, im bardziej będziemy go promować, to i nam się lepiej będzie żyło, i wspólnie będziemy świętować sukcesy... Marzy mi się, żeby Kuźnia była taką małą kolebką, gdzie się coś fajnego zrodzi, a te osoby, które mają te talenty, będą się nadal rozwijać.  Marcin Gałuszka-Biernacki: Jest mi niezmiernie miło, że z tak licznej grupy wybrano również mnie. Cieszę się, że mogłem pokazać w tak cudownej publikacji to, co robimy w naszej małej Kuźni oraz to, że nasze działania są potrzebne.

Maciej Kriwienok:

Więcej o poniedziałkowej uroczystości na portalu raciborz.com.pl. Tam też fotorelacja

2 komentarze:

  1. Serdeczne gratulacje. Jesteście wspaniali, podziwiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie :) Super sprawa ale Nowakowską by sobie podarowali....

    OdpowiedzUsuń