11 lipca 2011

Młodzi kuźnianie uczą się udzielania pierwszej pomocy

Nauka udzielania pierwszej pomocy to jedno z działań, jakie zaplanował miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w ramach tegorocznej Nieobozowej Akcji Letniej.

Organizatorem kolejnej już edycji NAL jest kuźniańskie TPD. Akcja rozpoczęła się 27 czerwca i potrwa do 8 lipca. Każdego dnia w zajęciach uczestniczy około 40 dzieci (od przedszkolaków do osób w wieku 13-14 lat).

Nieobozowa Akcja Letnia obfituje w szereg atrakcji: od zabaw na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" (konkurs rzeźby z piasku, zawody sportowe) po zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (konkurs rysunkowy "Moje miasto" i "Moje hobby"). Ponadto uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Parku Leśnego w Rogowie, gdzie zwiedzili tamtejsze zoo oraz  skorzystali z przejazdu konną bryczką.

Głównym koordynatorem działań jest prezes TPD Romana Serafin, której wydatnej pomocy udzielają: Krystyna i Sylwia Niemiec, Koryna Czogała, Teresa Ignacy, Ewa Kanak, Anna Gańdziarowska, Monika Kostka i Izabela Pendzich i Marcin Masłowski.

4 lipca uczestnicy NAL mieli okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Lekcji młodym kuźnianom udzieliła Natalia Klejan - ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Raciborza. Po krótkim instruktażu, dzieci - pod okiem fachowca - mogły same spróbować udzielić pierwszej pomocy. Modelem była tzw. "mała Ania" czyli specjalnie przystosowany do takich ćwiczeń manekin.

W planie Nieobozowej Akcji Letniej organizatorzy mają zamiar przeprowadzić konkurs z wiedzy o Kuźni Raciborskiej, wybrać Miss i Mistera NAL 2011 oraz zrealizować zajęcia z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz