23 lutego 2011

Stypendium dyrektora ZSOiT dla kuźniańskich gimnazjalistek

Po 200 zł dostały uczennice z gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej za wysoką średnią, którą uzyskały w I semestrze.

Warunkiem otrzymania stypendium było nienaganne zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce w pierwszym półroczu (średnia powyżej 5,0). - Dysponujemy odpowiednim regulaminem, który zakłada, że w I semestrze przyznaje się uczniom stypendium o najwyższej średniej ocen w szkole - mówi Alina Mościcka, wicedyrektor ZSOiT.

Wśród uczennic uhonorowanych tą nagrodą, znalazły się: Michaela Bretsznajder i Katarzyna Michalska z Budzisk (klasa I "a"; średnia 5,1) oraz Weronika Rochowiak z Siedlisk, która uczęszcza do klasy III "b" (półrocze zakończyła z wynikiem 5,4). Wyróżnienie - jak mówią - było dla nich ogromnym zaskoczeniem.


K. Michalska, M. Bretsznajder i W. Rochowiak (od lewej) z dyr. ZSOiT Kazimierzem Szczepanikiem

Stypendystki nie zdecydowały jeszcze, na co przeznaczą nagrodę. Pieniądze tymczasowo przekazały rodzicom. Najprawdopodobniej wydadzą je na książki bądź inne materiały, niezbędne do nauki.

A, które z przedmiotów szkolnych uważają za najfajniejsze? Dla Michaeli i Kasi najciekawszy jest język polski oraz muzyka. Weronika natomiast preferuje przedmioty ścisłe, obok których są również języki obce. Należy przy tym dodać, że gimnazjalistka ta przeszła aktualnie do wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego.

Jak zaznacza zastępczyni dyrektora ZSOiT, W. Rochowiak dostała się do niego jako jedna z wszystkich ościennych szkół, bo ani w Rudach, ani w Nędzy to się nie zdarzyło. Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że w ubiegłym roku uczennica z Kuźni Raciborskiej była laureatką tegoż konkursu.

7 komentarzy:

 1. Dyrektor próbuje wywrzeć dobre wrażenie w czasie bumu negatywnych opinii na temat kuźniańskiego gimnazjum i swoich nieudolnych działań? Imponujące...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybory moi kochani się zbliżają... będziemy obserwowali podobną szopkę jak przy wyborze burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Dyrektor jest prawie tak WYSOKI jak te pierwszoklasistki :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 4. Co to za laluś stoi z tymi laskami? Czy to ten, którego czas dobiegł końca?

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda tylko, że dopiero teraz zaczęto doceniać uczniów tej szkoły, gdy jest już ich bardzo mało. Bo wcześniej to była jedna wielka porażka. Gratulacje dla dzewczyn :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak skazańcy ^^ Brakuje tylko pomarańczowych strojów :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest masakra!! Niby dostali to całe stypendium a w takim razie dlaczego inni wyróżnieni na półrocze nic nie dostali!! Albo wszyscy albo nikt!! Inni też się starają wiem bo moje koleżanki się dobrze uczą też zawsze mają średnią ponad 4.8 ale nie dostaną nagrody bo nie dorównują pieprzonym pupilkom których wszyscy lubią i których jest wszędzie pełno. W tej szkole ci których nauczyciele lubią mogą mieć szóstki bez większego starania a ci którzy naprawdę się starają nic nigdy z tego nie mają! To że dzięki solidnej pracy ma się średnią ponad 4,75 nic w tej szkole nie znaczy bo te osoby nie są i nie będą w stanie przeskoczyć tych "ambitnych i mądrzejszych" ze średnią 5,6 dzięki własnymi dobrymi opiniami i układami. System w tej szkole jest daremny a kasa dla 3 z 15 w całej szkole wyróżnionych osób czym ma być?? Ciosem dla innych? Pokazaniem że inni nie są tacy dobrzy?? Szkoda gadać na ten temat bo wiem że moje zdanie nic nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń