02 grudnia 2010

Niespodzianki nie było; Wrona przewodniczącym

71 komentarzy:

 1. Pieknie nie ma co ! Cały budżet znów popłynie do Rud, a w Kuzni zostaną ochłapy.Powtórka z historii. :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie był jeszcze zaskoczony tą propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 3. gratki dla nowego burmistrza MANFREDA W. - RITA w twoich rekach to będzie marionetka.....taka pacynka.... ludzie macie co chcieliście !!! PORAŻKA !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektórzy byli, są i będą niezadowoleni po wsze czasy. Nie znaczy że wszystko jest idealne ale wiele ludzi zawsze będzie szukać czarownicy którą będzie można spalić na stosie. Potem szuka się następnej i tak bez końca.

  OdpowiedzUsuń
 5. w tym wypadku jest odwrotnie.Niektórzy są zadowoleni,reszta nie

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro taka rada została wybrana i tak głosowała to twoje wywody mówią o twojej frustracji albo o czymś gorszym. Trudno jest taka rada i tak będzie rządzić. Za cztery lata następne wybory. Moi przeszli. Mam do nich zaufanie, tym bardziej że nie mam pojęcia o rządzeniu (pisanie projektów i takie tam, chociaż trzy w życiu napisałem to tylko jeden został zrealizowany, pozostałe dwa niestety nie, przez głupotę szefa,ale on już nie jest szefem wylali go przed samą emeryturą) Nie mam żadnej szkoły w tym kierunku skończonej to też nie będę pieprzył głupot. Rozliczę ich za cztery lata.

  OdpowiedzUsuń
 7. jak to za cztery lata ??? rozliczać trzeba ich na bieżąco .... !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. I tu akurat się zgadzam z toja. Chociaż ja bym to nazwał patrzenie na ręce i sygnalizował swoje niezadowolenie kiedy coś jest nie tak. Ale też dawał bym swoje propozycje i szukał ludzi którzy je także poprą. Pomagał innym w projektach i angażował się w pracę

  OdpowiedzUsuń
 9. szacunek dla tych którzy się nie bali nie szanować władzy.

  OdpowiedzUsuń
 10. tylko dwóch odważnych, a reszta kiwające głową jamniki?

  OdpowiedzUsuń
 11. Te dwa głosy przeciw,jak nie mieli kontrkandydata są bez sensu.Dlaczego jedna z tych dwóch osób sama nie wystartowała(przynajmniej by był wybór),no ale brakło odwagi,albo umiejętności.Lepiej negować i być anonimowym.

  OdpowiedzUsuń
 12. Brawo Panie Macha przewidział Pan tą całą układankę bez pudła a takie buńczuczne programy mieli co niektórzy.Władzę oddali szybko i sprawnie,że nie trzeba będzie nawet rewolty robić na początku kadencji. I mała prośba do tych 2 radnych,którzy mieli odwagę być przeciw, ujawnijcie się. Wierzcie mi to będzie bardzo ważne dla niektórych z nas za 4 lata.

  OdpowiedzUsuń
 13. kontrkandydata?po co zabierać czas i dawać satysfakcję z wygranej?Radni się na niego zgodzili nie mając innego wyjścia ,a nie wybrali tego człowieka.Są skazani na sukces ;-(.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeżeli chodzi o łańcuszek to jest on obiektem pożądania pana Wrony jak pierścień w "Lord of the Ring"

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten młody Kasprzyk jest jakiś dziwny. Obserwowałem jego głosowania. Prawie cały czas wstrzymywał się od głosu. Nie ma własnej opinii czy co?

  OdpowiedzUsuń
 16. Q...wa !!! Tyle narzekania na byłego przewodniczącego ,na to że inwestycje uciekają z Kuźni do Rud itd !!!! Więc skąd taki wynik głosowania ???? 2 osoby przeciw? czy wybrani radni nie maja jaj!!! Kuźnia Raciborska ma w sumie 6 radnych... więc pytam ? czego chcą nasi radni i za czym chcą głosować?!!! Szkoda gadać... :angry: Układy -układy i jeszcze raz układy.......

  OdpowiedzUsuń
 17. prosze podać nazwiska kto był przeciw?? jestem ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 18. Postacie ze zdjęcia mają takie miny, jak gdyby ptak w tle zepsuł powietrze na ich widok.

  OdpowiedzUsuń
 19. do von vrede:Radni z Rud przyjechali, czy tylko zostawili pełnomocnictwa do głosowania Wronie?Te same które wystawili lata temu?

  OdpowiedzUsuń
 20. Pic na wodę fotomontarz03 grudnia, 2010 02:51

  A czytaliście "obiecki" Rity?B jakoś mało Was tam...

  OdpowiedzUsuń
 21. A powiedzcie czego tak naprawdę oczekujecie od rady i Burmistrza. Potraficie sprecyzować czy tylko narzekać. Wkurza mnie już to.

  OdpowiedzUsuń
 22. Teraz to mi już nic nie gra. Tyle gadki, jaki to ten Wrona be, a tutaj taki wspaniały wynik. 12 za, plus 1 jego głos ( bo nie głosował ) to w sumie 13 głosów na 15. Tylko 2 radnych było przeciw!!! Niech mi już nikt nie mówi, że Wrona to wróg naszej gminy. Tak myślą tylko krzykacze. Gratulacje panie Wrona.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie licz Sebastian ,bo z Tobą się nikt nie liczy, a już na pewno nie oni ;-(

  OdpowiedzUsuń
 24. Von Wrede, może zaczniesz się w końcu podpisywać z imienia i nazwiska. Przecież wszyscy wiemy, żeś Manfredem Wroną zwiesz się :)

  OdpowiedzUsuń
 25. von vrede to H.M a Lelek to Wrona.Irytacja,arogancja i retoryka tych panów są wszem i wobec znane.Za chwilę zaczną "przetrącać kręgosłupy" zaplutym karłom reakcji

  OdpowiedzUsuń
 26. Mówisz marko, że Von Wrede to nie p.Wrona a p.Machnik? Wszystko jedno i pierwszy i drugi trzepie swoją wsią :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Trzepać to se można...To jednak nie jest wszystko jedno bo ten z Jankowic wyglądał na uczciwego człowieka ,kiedyś :sad:Przesiąkł niestety

  OdpowiedzUsuń
 28. rozumiem marko. Nawet takie przysłowie jest: "Kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one".

  OdpowiedzUsuń
 29. Macha mówi i pisze,że nic nie musisz.Wolę tego marzyciela od tej prozy życia.

  OdpowiedzUsuń
 30. Komentarze nie mające związku z artykułem zostały usunięte.

  OdpowiedzUsuń
 31. Marko, co ma oznaczać że ten z Jankowic wyglądał na ucziwego ale w końcu przesiąkł? Może jeden przykład nieuczciwości? Chyba że pracy komuś zazdrościsz. Wyślij mi swój adres a ja prześlę Ci lektórę na długie zimowe wieczory, czyli sprawozdanie z każdego dnia działalności. Dowiesz się wtedy jak to wszystko ,,spada z nieba" i jak bolą ręce od stukania w zamknięte drzwi. Trzepie wsią... Boże słodki...

  OdpowiedzUsuń
 32. A, i jeszcze jedno - co to za wkręcanie mnie w jakiegoś Von Wrede?

  OdpowiedzUsuń
 33. Uczciwość to nie tylko czyste ręce.Tu nie mam wątpliwości ,że jest Pan w porządku.Pracę wykonuje pan również sumiennie ,ale stosunki między ludzkie przedstawiają dużo do życzenia od strony uczciwości.

  OdpowiedzUsuń
 34. No cóż, to Twoja opinia. Masz do niej prawo. Ja zadaję z tymi ludźmi, których uważam za uczciwych. Niekoniecznie miłych i układnych. Po prostu uczciwych, bo tego się od nas oczekuje. My nie publikujemy na portalach wywiadów, w których neguje się wyniki wyborów, 750-cioletnie dziedzictwo kulturowe tych ziem nazywa się wydmuszką finansową wmawiając kłamliwie ludziom, że rudzki klasztor remontuje się z gminnych pieniędzy, nie publikujemy też listów otwartych, w których słownictwo sprowadza się do poziomu, w którym były kandydat na burmistrza nazywany jest szczurem. Po prostu tego nie robimy. Nie wiem, co insynuujesz z tymi stosunkami międzyludzkimi. Nie narzekam na brak znajomych i przyjaciół. Może mam ich dlatego że się mnie boją? To chcesz mi powiedzieć? Możliwe... To jednak nie średniowiecze. Jeżeli ludzie kogoś nie akceptują, dają temu wyraz. Prywatnie i podczas wyborów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 35. nie moge .... teraz niejaki H.M. wypłynął....ile was szkodniki z urzedu miasta sie tu udziela ???

  OdpowiedzUsuń
 36. Oj krytykanci przesiąknięci żółcią nienawiści. Nic nie potraficie, tylko biadolić i biadolić, uważacie, że wszystko wam się należy. Tak jednak nie jest. Dobrze, że takich jak wy jest tylko kilku, no może kilkunastu. Wyżywacie się na portalach, bo inaczej nie potraficie. Taki to już jest wasz grajdołek. Już same to, że ktoś chce wami rządzić powinno być dla was wyróżnieniem. Ale róbta tak dalej i róbta co chceta, to życie samo was skasuje. Tak naprawdę to niewiele wam się należy, co potwierdzają kolejne wasze wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 37. Wiwat nowe władze! Oby wam sie dobrze rządziło.

  OdpowiedzUsuń
 38. Powiem tak - ładne i przystojna ta nasza władza. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 39. No to mamy samorząd w pełnej formie.Gorące krzesła zamienili na stare,zimne w które trzeba sobie samemu nap.....Jesteśmy po staremu chorzy na woreczek żółciowy i czekamy na kasację.

  OdpowiedzUsuń
 40. Tolek, bo powiem, że jesteś bananem. To jest twoja i moja nowa władza. A cóż z tego, że ta sama. Widocznie są dobrzy. Przecież sami się nie wybrali. Powiem tak: pani Sabinka zdobyła na Starej Kuźni najwięcej głosów, zaś pan przewodniczący zdobył 5 miejsce w gminie. On sam zdobył 2 razy więcej głosów niż wszyscy kandydaci p. Machy w Rudach. I co? To jakiś przypadek! Z pewnością nie.

  OdpowiedzUsuń
 41. Zocha,zostaw tego Machę w spokoju.Jego już prawdopodobnie nie ma w Kuźni.Co do pani Sabinki jest przyboczną pana Wrony i wytłumacz proszę ,dlaczego nie startowała z jego ugrupowania?(Razem...)Wstyd jej było(jeżeli wie co to jest) za to ,co zrobiła z Kuźnią przez ostatnie lata.Pierwszy start był przy boku p.Cęcka.Tym razem upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu.Formalnie nie jest z Rudami(dlatego poparcie), a nie formalnie ,to jak najbardziej ,tyle tylko ,że na koszt podatnika bo z PO.Nie wydałą na kampanię nic,przehandlowane za lojalność

  OdpowiedzUsuń
 42. do H.M: Popatrz co napisałeś.Z tego wynika, że nie czytałeś tekstów, które krytykujesz.Ja też to czytałem i nie widzę tam nic na temat "negacji wyników".Jest ocena tych wyników ale nie negacja.Jeżeli chodzi o "750 letnie dziedzictwo" ,to one również nie jest negowane.Krytykowane jest trwonienie Unijnych pieniędzy(pozyskanych z naszym wkładem),na cele dalekie od racjonalnych.Teraz już chyba wiesz co to jest uczciwość np.dziennikarska :sad:

  OdpowiedzUsuń
 43. A co zwiał? Po tym co zrobił, jedyne słuszne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 44. Marko mam nadzieję, że chcesz rzeczowej dyskusji, bo mam pytanie: Jaki ty masz wkład w te unijne pieniądze i czy wiesz na co mają być wydane? Bo piszesz o celach nieracjonalnych. Powtarzam: jaki w tym twój wkład i na co będą wydane. Konkret

  OdpowiedzUsuń
 45. Teksty Zochy pachną brukiem na kilometr... Jak się jest przesiąkniętym nienawiścią,to się nie biadoli Zocho.Jesteś tego świetnym przykładem jako wyżywającej się na tym forum.Twoja pogarda dla innych i chorobliwa pewność siebie zasługuje na gwizdy a nie brawa

  OdpowiedzUsuń
 46. Oczywiście - cęckowcy to elita, zaś ci od Rity to warchoły.

  OdpowiedzUsuń
 47. do Zochy.Oczywiście twoje IQ to nie elita...

  OdpowiedzUsuń
 48. Pogadamy w poniedziałek

  OdpowiedzUsuń
 49. Do Zochy :Macha nie zwiał bo nie jest tchórzem ,przynajmniej jak pisze na forum to sie podpisuje w przeciwieństwie do ciebie .Dlaczego nie chcesz ujawnic swojego nazwiska madralo?

  OdpowiedzUsuń
 50. do Zochy.Moje uwagi nie miały nic wspólnego z polityką.Poniedziałek będzie dla mnie kolejnym dniem w kalendarzu.

  OdpowiedzUsuń
 51. A co będzie w poniedziałek ?Kolejny dzień pracy i wygrana Cęcka.

  OdpowiedzUsuń
 52. Wszyscy się rzucacie jak ryby w wiaderku. Sami tak wybraliście i nadal pozwalacie aby naszą Kuźnią rządził Wrona i Laleczka Rita. A nie pomyśleliście żeby utrzec im nosa i zagłosować na Cęcka przynajmniej coś będzie się działo może trzecia wojna światowa pomiędzy Wroną a Cęckiem. Pomiędzy Kuźnią a Rudami. Czy my mieszkańcy nie umiemy zrobić przewrotu tak jak to fundują nam Radni? POMYŚLCIE!!

  OdpowiedzUsuń
 53. Brawo Panie Przewodniczący :smile:

  OdpowiedzUsuń
 54. To głosowanie wskazało na wole walki i determinację na drodze w kierunku do zmian.To było głupie przed drugą turą.To jest wyraźny sygnał dla niezadowolonych.

  OdpowiedzUsuń
 55. Władza, byle jaka byłe była ,dla niej samej.To ona jest sensem.ŻENADA

  OdpowiedzUsuń
 56. do zochy......to że ci ludzie chcą mną rządzić jak napisałaś nie jest dla mnie wyróżnieniem a porażką na 4 lata!!!

  OdpowiedzUsuń
 57. J.Macha do Zochy!04 grudnia, 2010 01:33

  Przepraszam,że nie na temat,ale co ten Macha zrobił,okradł kogoś ,zabił,może coś bardziej osobistego względem Twojej osoby?Startował,przegrał,a że swoimi wypowiedziami,kontrowersyjnymi,ale prawdziwymi,pobudził niektórych do myślenia i odrobiny wysiłku ,nawet podczas pisania tych komentarzy ,to chyba nie zbrodnia.

  OdpowiedzUsuń
 58. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 59. Może odpowiecie mi na pytanie dlaczego taka wasza irytacja ? Zaraz po wyborach radnych wiadomo było jak będzie przecież to prawie stara gwardia a nowi, co oni mogą? Teraz krytykujecie wiadomo którym z nich to tylko kasa ważna, a nie nam służyć. Trzeba było się skrzyknąć na wybory i zmienić radnych. Policz ilu było na głosowaniu. Może teraz się obudzą i pójdą do wyborów, aby zdecydować o losie naszego miasta.Mam nadzieję że nie pozwolą aby inni za Was decydowali.Twój głos -Twoja decyzja.WSZYSCY idziemy do WYBORÓW!!!!

  OdpowiedzUsuń
 60. widzę duże podobieństwo z Raciborzem, jeśli chodzi o przewodniczącego rady. Wiecznie ci sami faceci, chyba od poczatku, tam Wojnar, tu Wrona.Demokracja ich kocha.

  OdpowiedzUsuń
 61. Gratuluje fotografowi poczucia humoru!D**a orła jest dla naszej\"pierwszej pary\"idealnym tłem :smile:

  OdpowiedzUsuń
 62. Ale Wam ten Wrona leży na wątrobie. Beczycie, jak kupa bar...ów. Czy tylko to potraficie? Gościu jest wybitny, i to was gryzie i pogodzić się nie możecie. Sami nie potraficie zrobić nic pożytecznego, tylko beblanie internetowe. A ja wam powiem, że niektórzy z was nie mogą sobie, koło tego gościa stanąć. Nie jesteście tego godni. Czy wy kiedyś to zrozumicie?

  OdpowiedzUsuń
 63. Raczej na tyłku i jest równie trudny do usunięcia jak wrzód!

  OdpowiedzUsuń
 64. Zgadzam się z WD40 to już jest porażka ,na całego !!!! :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 65. Wszyscy zastanawiają się jak zakończyć obrażanie się na tym portalu. Otóż informuję że po II Turze wyborów podam do publicznej wiadomości adresy IP wszystkich osób wypowiadających się w komentarzach. Kandydaci mają prawo wiedzieć kto ich obrażał! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 66. Wygrało dobro, bo przeciwstawiło się złu. Wygrała lepsza przyszłość naszej gminy. Wygrała mądrość większości mieszkańców tej gminy. Przegrało kłamstwo, przegrali ludzie kiedyś słusznie wyrzuceni na margines. Jestem pod wrażeniem perfekcyjnej kampanii wyborczej nowej pani burmistrz i nowego przewodniczącego. Widać, że jak się myśli można przeciwstawić się niegodziwcom. Brawo, życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 67. Kelwin,co ty miałeś z matematyki?

  OdpowiedzUsuń
 68. Jak ze wszystkiego - same piątki ( czyli oceny b. dobre i celujące ). Bo chodziłem do szkoły a nie latałem po górkach i pory darłem.

  OdpowiedzUsuń
 69. no,jeżeli większość mieszkańców naszej gminy stanowi ok.1700,to ja juz wole pokicać se po łąkach.. :smile:

  OdpowiedzUsuń
 70. Tak, na takim rozstrzygnięciem wyborczym wygrała większość mieszkańców naszej gminy. Oczywiście ta postępowa i myśląca. Nie piszę, że głosowała większość. Co trudności z czytaniem ze zrozumieniem?

  OdpowiedzUsuń
 71. ..trudności z przekazywaniem informacji i logicznym myśleniem.

  OdpowiedzUsuń