29 listopada 2010

W Rudach narzekają na brak oświetlenia

My, niżej podpisani, Mieszkańcy ul. Podbiała 1-9 w Rudach składamy wniosek zbiorowy o wykonanie oświetlenia na całej długości drogi dojazdowej do posesji w Rudach ul. Podbiała od 1 do 9.

Rejon Podbiała 1-9 silnie się rozbudowuje i liczy obecnie 13 domów i 2 campingi. W związku z tym, korzystanie z drogi staje się coraz intensywniejsze.

Konieczność oświetlenia drogi dojazdowej na całej długości od Zabytkowej Kolei Wąskotorowej do posesji podyktowana jest bardzo złym stanem technicznym drogi.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wykonaniem wniosku Mieszkańców jest brak świadczenia transportu dla uczniów Zespołu szkół Ogólnokształcących oraz Przedszkola. Uczniowie muszą całą drogę do przystanku "Zajazd pod Dębem" przebywać pieszo przez las. Stwarza to potencjalne zagrożenie życia dzieci w porze jesienno-zimowej.

Droga powinna być oświetlona, albowiem jest drogą krętą przez las, z jednym pasem ruchu, bez oznakowań poziomych, bez poboczy, bez chodnika i przy zwiększającym się użytkowaniu staje się niebezpieczna dla ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego.

Prosimy o pilną realizację wniosku. Liczymy na to, że Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej nie będzie czekał z realizacją wniosku do momentu aż stanie się nieszczęśliwy wypadek lub co gorsza ktoś zginie.

Wniosek powinien być zrealizowany również ze względu na zły stan techniczny drogi i brak realizacji zaprotokołowanego wniosku o modernizację drogi Podbiała 1-9 złożonego na Zebraniu Sołectwa Rudy w 2010 r., którego realizacja zgodnie z obietnicą Burmistrza Pani Rity Serafin miała być zrealizowana do końca 2010 r. Na podstawie informacji uzyskanej z IB - Referatu Inwestycji, Budownictwa nie zostanie on zrealizowany.

Wniosek złożono na podstawie Art. 18.1. ppkt 2) i 3) w Dz. U. 2006. 89. 625 (U) Prawo Energetyczne. Rozdział 3. Polityka energetyczna

Mieszkańcy ul. Podbiała 1-9 w Rudach

10 komentarzy:

 1. Obiecanki-cacanki :smile:

  OdpowiedzUsuń
 2. O, chyba jakiś wykształciuch bo i podstawę prawną podaje. Silwio - współczuję. Ten ktoś myśli że jak złożył wniosek w 2010 roku to w tym samym roku zostanie zrealizowany. Sic! My, warchoły spod mostu wiemy że tak nie jest. A skąd? Na podstawie Dz.U i WLD (Dziennych Utrapień i Wielu Lat Doświadczeń). Trzymaj się rudzki warchole. Przy okazji pozdrawiamy WC. Fajna ta nowa ksywka z listu otwartego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie A autobus musi podjeżdżać pod dom nie wystarczy do Dębów Taaaak Cęcek wam na pewno załatwi Jasne przegubowy ustawi na rybnickiej przodem wejdziecie Tyłem wyjdziecie i będziecie w domu Ile tam jest dzieci?

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzie są podpisy żądam podpisów To ile macie tych domów 9 czy 13 może 113 może 1113 Chyba bardzo dużo bo tak ciężko policzyć

  OdpowiedzUsuń
 5. O kurde Jak jest 9 numerów a domów 13 to które domy nie mają numerów, stodoły też liczycie. A może wy tam kogoś ukrywacie w tych domach. Albo może będziecie kogoś ukrywać tak mniej więcej od przyszłego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Art. 18. 1. Do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe należy: 2)planowanie oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy; 3)finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących się na terenie gminy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nękajcie drani tak mocno jak się da ,bo wszystko pójdzie na klasztor.Bądźcie kolejnym utrapieniem w dzienniku.Powinni wreszcie zauważyć,że ludzie też mieszkają Rudach i nie tylko kilka klech.

  OdpowiedzUsuń
 8. do podstawy prawnej: ej ty mądralo, ty myślisz, że cię pisać nauczono, to ludziom namącisz w głowach. A więc jest tak - gmina ma obowiązek planowania oświetlenia, ale ono leży w gestii operatora. Po drugie, gmina ma obowiązek płacić za zużytą energię. I to wszystko. Z tego co wiem, to rozmowy z Vattenfalem trwają. A ty tymczasem zapisz się do wieczorowego gimnazjum. Pozdrawiam i tyle

  OdpowiedzUsuń
 9. Już boli, że Rudy się upominają i dostaną :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 10. Wstydzę się za "cywilizowanych", którzy tu wypisują takie głupoty... Jak można tak bezczelnie odnosić się do ludzi którzy proszą o zwykłe oświetlenie...lolek i warchol( nie próbujcie mnie oskarżać o brak znajomości gramatyki..) ... wy na pewno mieszkacie na osiedlu , nic was nie obchodzi , o nic nie musicie się starać .... Ciekawe jak byście mówili gdybyście tam mieszkali i mieli choćby po jednym dziecku w wieku szkolnym ... To niesamowite ,że tacy jak wy są wśród nas...

  OdpowiedzUsuń