28 października 2010

Nowoczesna oczyszczalnia ścieków oddana do użytku

25 komentarzy:

 1. I co? Rita Serafin nic nie zrobiła w tej kadencji? Nowa oczyszczalnia, nowy budynek administracyjny, kapitalny remont głównej drogi, nowa śmieciarka i ciągnik w ZGKiM który służy wszystkim, usuwanie skutków kataklizmu powodzi, dwie potężne imprezy o zasięgu ogólnopolskim, hala sportowa w Rudach, boisko przy szkole podstawowej... Mało? To tylko jedne z wielu dokonań tej kadencji. A te inwestycje które już są przygotowane na rok przyszły? Kto zagwarantuje że Paweł Macha lub Witold Cęcek będą równie skuteczni?

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie to burmistrz powinien chodzić po mieście i gminie i samemu zobaczyć co jest złe... wtedy się przekona. Co do Rity... owszem zrobiła dużo... ale dlaczego 90% z wymienionych przez Ciebie rzeczy na miesiąc przed wyborami. Nie uważasz że to za późno? A powiedz mi jeszcze jakie to potężne imprezy, bo mnie się kojarzy tylko koncert Arki Noego :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Romuś! Czy ty myślisz że budowa oczyszczalni trwała miesiąc? Czy Ty myślisz że załatwianie remontu drogi trwa z dnia na dzień? Ogólnopolskie imprezy odbywały się w Rudach w czerwcu 2008 (750-cio lecie Fundacji Cysterskiej)oraz III Zjazd Jankowiczan z całej Polski w Jankowicach w czerwcu 2009 roku. Patronat medialny miała tam nawet Telewizja Silesia zaś patronat honorowy dzierżył Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. To było coś więcej niż koncert Arki Noego na zakończenie lata a gmina nie kończy się na rogatkach Kuźni. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Romuś, i jeszcze jedno. Po to burmistrzowie i wójtowie mają samorząd niższego szczebla by samemu nie musieć biegać po mieście w poszukiwaniu dziur. Po to są radni i sołtysi. Tam gdzie pracują solidnie widać postępy i efekty. Resztę sobie dopowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 5. A kto zagwarantuje,że nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakbym był burmistrzem to bym wychodził do mieszkańców i chodziłbym po mieście. Bo kocham to miasto i chcę jak najlepiej dla miasta i dla tutejszej ludności. Z tego co pamiętam to pani obecna burmistrz obiecała gdy kandydowała że będzie się często spotykać z mieszkańcami. Skoro raz na rok to jest często to ja jestem ksiądz proboszcz. A co do tych imprez to faktycznie... dwie imprezy na cztery lata to jest ogrom! wybawiłem się za wszelkie czasy... Nie uważasz, że w Kuźni jako "stolicy" gminy powinno się dziać więcej?? A nie tylko Rudy i Jankowice? Po co w Rudach budować nową halę sportową? Dlaczego w Kuźni jest hala w takim opłakanym stanie?? Parkiet starty, że aż przykro patrzeć. Może niech rada przeniesie tę "stolicę" do Rud? Tam się więcej dzieje... a Kuźnia niech zarośnie chwastami! Nie pozwolę na to! Wystartuję za cztery lata na radnego. I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Co p. Rita powiedziała z okazji awansu piłkarskiej Kuźni z B do A klasy? MIASTO POMOŻE było ogłoszone przez mikrofon... i co?? Wielkie ch****wo! Proszę odeprzyj moje argumenty bo jestem ciekaw odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. 1.Na miejscu starej powstała nowa i zdefektowana oczyszczalnia ścieków a więc nie jesteśmy ani krok do przodu w stosunku do sytuacji sprzed inwestycji tylko luźniejsi o 12 mln.Nie rozwijamy się tylko stoimy w miejscu.Racibórz w tym samym czasie kończy inwestycje za 200mln.Dlaczego nasz wniosek przepadł?Został źle napisany? 2.Remont drogi głównej prowadzi województwo bo to do nich należy droga 425 i wypadało by się wstydzić tego ,że dopiero teraz po tylu latach ktoś się nad nami zlitował po impertynencjach i aroganckim zachowaniu przewodniczącego. 3.Imprezy w Rudach organizowane są dla notabli a nie dla mieszkańców ,bo tych mało obchodzi kto z grubych ryb obejmuje nad nimi patronat. 4.ZGKiM dostaje pieniądze od miasta zamiast sam się finansować Jeszcze? :angry:

  OdpowiedzUsuń
 8. Vox Populi - nie śmigany.29 października, 2010 02:05

  To mój jedyny wpis na tym forum i jest oryginalny. Poziom dyskusji jest jaki jest. Żenuje jednak nie tylko poziom ale również sami dyskutanci. Ktoś na przykład podszywa się pod mojego Nicka co jest tu podobno dość powszechną praktyką. Wszelkie kolejne wpisy z tym nickiem to fałszywki. Żegnam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Romuś! Na wszystkie swoje pytania odpowiedź już otrzymałeś. Gdybyś czytał ze zrozumieniem nie zadawałbyś ciągle tych samych pytań na które ktoś raz Ci już odpowiedział. Sorki że się nie rozpisuję ale naprawdę jestem zajęty. Naschle!

  OdpowiedzUsuń
 10. Vox pupoli: 1. Twój zdefektowany argument na temat nowej oczyszczalni świadczy tylko o tym że Kuźnia rozwija się a ty stoisz w miejscu. Skąd ty chłopie wytrzasnąłeś jakiś wniosek który przepadł??? 2. "wypadałoby" pisze się łącznie, więc masz rację, należy się wstydzić i liczyć że ktoś się nad tobą zlituje 3. O liczbę mieszkańców na imprezach w Rudach się nie martw, zawsze przychodzą tłumy. 4. Jak ZGKiM zacznie się sam finansować to nie chciałbym widzieć twoich rachunków :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 11. Też nie mam czasu, ale znajduję czas na znalezienie argumentów. Ty swoich kontrargumentów nie przedstawiłeś. 1:0 dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Vox pupoli" to nie to samo co "Vox populi".Chodzi o to ,że jest to głos który wydobywa się z innego źródła niż gardła wielu ludzi które tu reprezentujesz "skromny" internauto.Z "pupoli"dochodzą o wiele bardziej subtelne dźwięki a podszywanie się pod kogoś takiego jak Ty raczej uwłacza.Odpowiadaj na argumenty i zostaw demagogię pyszałku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dyskusja na tym portalu przypomina mi szambo. I tyle. Miłej zabawy życzę. Jak to ewidentne sukcesy dzisiejszej władzy dobijają jajogłowych pyszałków. Brawo władzo. Tak trzymać. A oni pukną ze wściekłości i ... bezsilności. Już ich mamy na talerzu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Do końca burmistrzowania p. Rity Serafin w Kuźni Raciborskiej pozostało tylko 24 dni!

  OdpowiedzUsuń
 15. I jeszcze wiele latek kochasiu. Poczekaj, to zobaczysz, będziesz się znowu fatalnie czuł. Ale to twoja broszka. Pa

  OdpowiedzUsuń
 16. Sereno... to Ty jesteś zła, skoro rządy Pani Serafin mają sprawiać, że się będę źle czuł.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jaka to nowa oczyszczalnia !!! Nowy budynek a w nocy wypuszczają syf do Rudki smierdzi tak że trzeba okna zamykać !!! Zła lokalizacja oczyszczalni!!! Porozmawiajcie z ludzmi którzy tam pracują tam potrzebna jest poważna kontrola !!!

  OdpowiedzUsuń
 18. jest smród jak h.j, nie można okna otworzyć, szczególnie po 22giej, a my siedzimy przy oknie zamkniętym i myslimy że ktoś się z****ł :sad: :crying:

  OdpowiedzUsuń
 19. Tak smierdzi ze musze usta zamykac to u mnie nie wskazane !11!

  OdpowiedzUsuń
 20. dajcie spoks, wali jak w chacie u bambo

  OdpowiedzUsuń
 21. A odprężnik z oczyszczalni stoi tuż przy nowo wybudowanym skwerku"spacerniaku".Najpierw pięć kółeczek i wsłuchać się w szum się tirów,później sztachnąć się feromonem z odprężnika i do domku spać.Super wypoczynek,o ile znajdziemy miejsce na tym wybiegu,bo mniemam,że zostanie ono jednym z ulubionych miejsc kuźniańskiej elity ,smakoszy wina marki wino.

  OdpowiedzUsuń
 22. to jest nowoczesność? taki smród? nie trzeba było wydawać 12 baniek żeby sobie takie aromaty powdychać. pięknie dziękujemy władzy.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jaka władza taki zapach!!! :angry:

  OdpowiedzUsuń
 24. Żałuje więcej tego błędu nie popełnię! Jeszcze śmią dostarczać uloki ze swoimi zdjęciami jacy oni wspaniali! Wstdziła by się Pani Serafin! Zapraszamy wieczorem na osiedla powąchać piękne zapachy z nowej super oczyszczalni. Za te nocne wypuszczanie tego szamba do Rudki to kruminał sie dla Was należy !!!

  OdpowiedzUsuń
 25. Masz rację w nocy śmierdzi że nie da się wytrzymać. Jak będzie debata to może Pni burmistrz się wypowie dlaczego w nocy tak śmierdzi. A co do ulotki to też dostałem i faktycznie porażka że robi sobie reklame za Nasze pieniądze. I w ten sposób mój głos straciła !!!

  OdpowiedzUsuń